Több a megválaszolatlan kérdés az átalakítással kapcsolatban, mint a biztos pont. Orbánék újabb hűbelebalázs akciója valódi emberkísérlet, hiszen bár tesztelésről van szó, igazi betegek egészsége a tét.
A tervek szerint jövőre az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) üzemelteti majd a háziorvosi sürgősségi ügyeletet: a rendszert július 1-jétől Hajdú-Bihar megye településein tesztelik
– írja a Népszava. Nem kapkodták el a felvilágosítást: az érintett települések polgármesterei kifogásolták, hogy mindössze 10 nappal a nagy kísérlet előtt kaptak csak tájékoztatást, egy „hangsúlyozottan nem sajtónyilvános” eseményen. Ezen a belügyi és a humántárca, valamint az OMSZ képvelői közölték, mese nincs, a térségben július 1-jétől az állam, vagyis az OMSZ veszi át a háziorvosi ügyeletet.
Mi változik?
Vidékén óriási problémát okoz, hogy a háziorvosok lassan kiöregszenek praxisaikból, a méltatlanul alacsony bérért cserébe pedig nem tolongnak a jelentkezők. Mindeközben az önkormányzatoknak sincs elegendő pénze az ügyelet működtetésére, hiszen Orbán sarcpolitikája miatt sokkal kevesebből kell gazdálkodniuk. Mint kiderült, a Hajdú-Bihar megyei „mintaprogram” egy uniós pályázatnak köszönhetően valósulhat meg, amely egy éven át biztosítja ennek működtetését. Azt viszont nem lehet tudni, hogy erre mennyi a keret. Az állam a pénzt akár az önkormányzatoknak is adhatta volna átszervezés helyett, akik maguk oldhatták volna meg az ügyelet kérdését, de mint látjuk, nem így történt.
Ahelyett, hogy megoldanák a háziorvosok hiányát, a kormány az ügyelet ellátását, is a mentősökre terhelték.
Hogy az „elöregedő” vidéki praxisokban kik fogják ellátni az ügyeleti munkát, szintén megválaszolatlan kérdés. A lap úgy tudja, Hajdú-Biharban a programnak köszönhetően a jelenlegi 2500 forintos óradíj helyett akár 4000-4600 forintot is kaphat egy orvos – de vajon lesz-e jelentkező? A toborzás mindenesetre elindult.
Az is homályos, hogy állam egy év múlva, miután már az uniós finanszírozás lejár, hajlandó-e megfizetni az emelt óradíjat? Arról nem is beszélve, mi lesz a nem „minta” megyékkel?
Kétszázezer poszt-covid szindrómás Magyarországon
Rengeteg műtét maradt el az elmúlt egy évben a koronavírus-járvány és a kormány kaotikus intézkedései miatt. A műtétek újraindultak, és akkor sem biztos, hogy megműtenek, ha esetleg sorra kerülünk.
Ha lejár a védettségi igazolvány, fizethetünk
Az oltási kampány beragadásakor a csapból is az folyt a kormánymédiában, hogy az oltás utáni antitest-szám nem minden, attól még meglehet az immunitás. Az immunitás éppenséggel meglehet, de a védettségi igazolvány nem: mostantól antitest-teszthez köti a kormány a védettségi igazolványok meghosszabbítását.
A hajdúságiak is fizethetnek műtét előtt
"Senkit nem hagyunk az út szélén" - viccnek is rossz.
A szakdolgozók több mint fele menekülhet el az egészségügyből
Megszűnt a járvány ürügyén bevezetett korlátozás, amely szerit az egészségügyi dolgozók nem mondhatnak fel. Egy felmérés szerint sokan tervezik, hogy elhagyják a pályájukat. Orbánék páholyból nézik végig az egészségügy összeomlását.
Újabb tömegeket hagyott magára a Fidesz: 77 ezer ember esett ki az egészségügyi ellátásból
A kormány a járvány tombolásának közepén elvette majdnem 80 ezer magyar embertől az egészségügyi ellátás lehetőségét. Embertelen.
A fideszes egészségügyi átalakítás hazavághatja a kórházak aktív betegellátását
Botrányos tervek láttak napvilágot. Hét intézményben megszűnne az aktív ellátás, ezek közül egyben a krónikus is, további tizenháromban pedig műtéteket sem végeznének – derül ki az RTL Híradó birtokába került dokumentumból.