A felfutó gazdaság és a támogató kormányzat ellenére sem jutott pénz és energia a kerület sok patinás pontjának valódi rendbetételére. Íme Bús Balázs "öröksége"!
Az elmúlt egy év a kormányzati megszorításokról és a korábbi városvezetés szennyesének rendbetételéről szólt Óbudán is. Egyre-másra buknak ki újabb ügyek, amik a korábbi, fideszes városvezetés hanyagságáról és felelőtlenségéről árulkodnak. Öt olyan épületet szedtünk össze, amik fontos pontjai a kerületnek, és jobb sorsa lennének érdemesek. Az előző városvezetés azonban érdemben nem foglalkozott velük, ha pedig mégis, bár ne tették volna.
1. Kossuth üdülő:
A városhatár és a Barát-patak mellett található üdülő sok évtizeden keresztül működött állami komplexumként. Medence, öltözők és étterem is tartozott hozzá, mígnem az ezredforduló körül elnéptelenedett. A Bús Balázs vezette önkormányzat 2015 tavaszán kapta meg az ingatlant, hogy aztán 4 és fél éven keresztül semmit se csináljon vele. Ez alatt az idő alatt az üdülő teljesen lepusztult, így azt a Kiss László vezette önkormányzat egy tenisz szervezetnek adta bérbe. Idén nyáron így legalább ez a szégyenfolt eltűnhet az óbudai Duna-partról.
2. Kolosy piac:
Korábban a belső-óbudaiaknak is volt lehetőségük piacolni a Kolosy téri csarnokban. Az önkormányzat által működtetett piacot a Promenád projekt keretében újították fel először 2012-ben. De már az újra nyitás is akadozott. Míg végül 2017-ben végleg bezárta kapuit a piac. Bús Balázsék ekkor bérbe adták az épületet, méghozzá Tiborcz István érdekeltségének. A miniszterelnök veje azóta sem újította fel az épületet, ami azóta gazdát is cserélt. Ha pedig arra járunk, egy szellem piac fogad bennünket, pedig sok pénzt költöttek rá. Szomorú!
3. Laborc utcai sporttelep:
Az elmúlt hetek egyik forró témája volt a Búsék alatt lerohasztott Laborc utcai sporttelep sorsa. Az itt található medencét több mint 5 millió forintért újították fel 2019 nyarán a fideszes vezetés alatt. A munka azonban olyan rosszul sikerült, hogy azóta lényegében használhatatlan a medence. Csak több száz millió forint elköltése után lehetne újra engedélyt kapni a használatára. De az egész sporttelepre igaz, hogy évtizedek óta nem költöttek rá érdemben. Búsék persze ezt is a mostani vezetés nyakába akarják varrni.
4. Zichy-kastély:
Bár a korábbi polgármester a kultúra emberének tartja magát. Mégis hat évnyi polgármesterség állt a háta mögött, amikor 2012-ben észrevette, hogy a Fő tér mellett áll egy lepusztulóban lévő, fontos nemzeti vagyon: a Zichy-kastély. Ekkor az önkormányzat átvette a kastély északi részének vagyonkezelését, és a következő években 30 millió forintért mérték fel az épületet, és némi felújítást is végeztek. Mégis, ha valaki most elsétál a kastély nyugati, omladozó fala mellett, akkor 13 éves fideszes városvezetés után is csak azt tudja mondani: Ez szégyen. Erre például lehetett volna költeni a 9 milliárd forint felvett hitelből. Mégiscsak a kerület központjában álló, XVIII. századi épületről van szó, ami fájóan pusztul évek óta.
5. Kemény-villa:
A korábbi gyermeküdülő régóta pusztul. Pedig a helyi civilek kultúrháztól kezdve óvodáig már sok mindent álmodtak ide. Bús Balázsék egy 2014-es fejlesztési terv szerint 70 millió forintból tették volna rendbe a területet. Ebből persze nem lett semmi, a villa pedig sajnos komoly pusztuláson ment keresztül az elmúlt évtizedekben.
A kezdetektől tudták Búsék, hogy nem fog megtérülni a Békási Piacra felvett hitel
Kapitalista szempontból bele sem szabad vágni a békási piac újjáépítésébe – mondta annak idején Bús Balázs.
Bús Balázs egy kicsit hátrébb araszolt, majd ismét nekifutott a betonfalnak
A konok kecske esete valósult meg hétfőn Óbudán.
FOTÓK - Siralmas állapotban hagyták hátra a Laborc utcai sporttelepet Bús Balázsék
Évtizedek óta romlik le a sporttelep állapota, most mégis az utódján kéri számon a saját mulasztásait a volt polgármester.