Nagy Sándor alpolgármester kendőzetlenül mondta el a véleményét a járványügyi szigorításokról.
A kormány meghozta intézkedéseknél sokkal karakteresebb kellenének a járvány megállítására. A meghozott döntések láthatóan kizárólag arról szólnak, hogy az önkormányzatoktól pénzt vonjanak el – minderről Nagy Sándor alpolgármester beszélt a szeged.hu-nak és a Szeged Tévének.
"Több százmillió forintos veszteséget okozott tavasszal az önkormányzatnak a kormány elrendelte ingyenes parkolás. Ugyanebben az időben csökkent a helyi tömegközlekedésben az utasszám, ami megint sok százmilliós bevételkiesést jelentett számunkra" – mondta el a Nagy Sándor fejlesztési ügyekért felelős alpolgármester.
Azzal, hogy a kormány ismét elrendelte a városokban az ingyenes parkolást, havi szinten 80 millió forintos bevételkiesést fog eredményezni. Mivel nagyjából három hónapra lát előre az önkormányzat, hozzávetőlegesen azt lehet tudni, hogy újabb 240-250 millió veszteséget kénytelen elkönyvelni a város a parkolás díjtalanná tétele miatt.
Az külön is érthetetlen, miért kell szorgalmazni a járatsűrítést, amikor az utasszámok ezt nem igazolják Nagy Sándor szerint. A parkolás ingyenessé tétele nagy valószínűséggel felerősíti az egyéni gépkocsi-használatot, így önmagában ettől is zsugorodhat a villamosokat, trolikat és buszokat igénybe vevők száma.
Újabb sarc az önkormányzatoknak
A pénzügyi gondokat fokozza, hogy a tömegközlekedésben elrendelt járatsűrítés több tízmillióval terheli az önkormányzat kasszáját, ám a részletek ebben a kérdésben még nem ismertek. Alapvetően azért, mert a járatsűrítés kérdéskörének kidolgozásához az idő rövidsége miatt még nem tudtak hozzálátni.
Azt azonban nyomatékkal tette hozzá Nagy Sándor alpolgármester a szeged.hu-nak, hogy városunkban a parkolási üzletágból befolyt pénzt a tömegközlekedés működtetésének finanszírozására fordították. Ez a forrás most elapad.
Mindehhez szükséges hozzátenni, hogy a kormány nemrégiben a koronavírus-járvány miatt gazdasági kényszerintézkedések sorában 328 millió forintot vont el Szegedtől a tömegközlekedés támogatásának megszüntetésével.
Saját határkörben meghozott intézkedésekkel egyelőre nem készül az önkormányzat a járványhelyzetben. Ilyen kötelezettsége nincs is – fogalmazott a városvezető. Hozzátette: az önkormányzat nem rendelkezik több és pontosabb információkkal a járvány hazai lefolyásáról, mint az átlagember. Az pedig teljesen világos a mai helyzetben, hogy anekdotákra alapozva nem lehet járványügyi intézkedéseket hozni – fogalmazott az alpolgármester a portálnak.