A választási kampány előtt akasztott 1,7 milliárd forintos hitelt a III. kerületi emberek nyakába, kötvénykibocsátás formájában. Mindent a győzelemért?
Ahogy arról az elmúlt hetekben beszámoltunk, Bús Balázs irtózatos méretű adóssággal adta át a III. kerület vezetését Kiss Lászlónak és csapatának. Majdnem 6 milliárd forintra rúgott az az összeg, amit a fideszes polgármester vett fel a regnálása alatt, és a jelenlegi városvezetésnek évente 800-900 millió forintjába kerül a hitelek fizetése.
Évekre elzálogosítva!
Az első részben utána jártunk, hogy a Fidesz-kormány ígéretei, és a hangzatos bejelentések ellenére mégsem kapott megfelelő támogatást a Fidesztől a kerület, a Békási Piac megépítésére. Így aztán Bús Balázsék 2016 decemberében egy gigantikus, 4 milliárd forintos hitelt vettek fel a piac megépítésére. Összesen 5,5 milliárd forintba került a piac megépítése, és Czeglédy Gergő testületi ülésen elmondott szavai arra utalnak, hogy a maradék 1,5 milliárd forintot sem biztos, hogy végül megkapta a kerület a kormánytól az építkezésre. Az biztos, hogy Kiss Lászlóéknak 1,4 milliárdot kellett előteremteni, hogy egyáltalán be lehessen fejezni az építkezést.
Kampány hitelek!
De nem csak az utolsó években folyt a durva hitelfelvétel Bús Balázsék hatalma alatt. Úgy tűnik, hogy a kampányra időzítették mindig a hitelfelvételt, hogy így mutathassák fel jobb színben a kerület fejlődősét, mint azt a valós gazdasági teljesítmény tükrözte volna. A számlát persze mi, óbudai emberek álljuk még hosszú éveken át. A piac építést is a 2019-es önkormányzati választási kampányban tervezték befejezni.
Kötvénykibocsátás!
2014-ben is pontosan ugyanez játszódott le. Miközben Bús Balázs felújításokkal és közösségépítéssel kampányolt, azt elfelejtette elmondani a kampánybeszédeiben, hogy a hangzatos sikereket azon az áron tudta sokszor elérni, hogy nagy adósságba verte az óbudai embereket. A 2014-es évben ugyanis 1,7 milliárd forintos kötvénykibocsátásról döntött a Bús Balázs vezette önkormányzat. A gyakorlatban ez ugyanúgy adóssággal és hosszú évekig tartó visszafizetési kötelezettséggel jár, mintha simán hitelt vettek volna fel. És mire is költötték el a pénzt?
Külön érdekesség hogy az 1,7 milliárd forintból majdnem 13 millió forintot költöttek 2014-ben a „Heltai Jenő tér útszőnyegezésére”. Ez csak azért izgalmas, mert a Heltai Jenő teret néhány évvel később is felújították a piac felépítése során, bár az nem derül ki, hogy a 2014-es útszőnyegezés pontosan melyik területet érintette.
A 2014-es kötvénykibocsátást minden évben 200 millió forinttal kell törlesztenie az önkormányzatnak, a mi pénzünkből. Három év múlva fog végleg kifutni az adósság, amit Bús Balázs a hét évvel ezelőtti választási kampány előtt vett fel az óbudai emberek nyakára.
Jövő héten folytatjuk Óbuda eladósításának történetét!
Az elmúlt hónapokban a Fidesz-kormány több komoly ütést is bevitt a III. kerületi egészségügynek. A volt polgármester még szavakban sem mer semmit tenni. A valóságban senki nem veszélyezteti a Mocsárost, a volt polgármester mégis meg akarja védeni. Pedig annak idején még sportcsarnokot építtetett volna a területre. Ki érti ezt? A bukott polgármester több olyan lakópark megépítését engedélyezte – többek között az egyiket pont a Mocsáros mellett –, amelyek miatt még lehetetlenebb a közlekedés a Csillaghegyen és a kerület más részein – mondja Óbuda országgyűlési képviselője! Úgy indultak el egymás után az építkezések, hogy a megfelelő közlekedési fejlesztések hiányozta a kerületben. Ezeknek isszuk a levét a mai napig! A bukott polgármester finoman szólva is puhára esett. Több pénzt kap havonta NKA alelnökként, mint a miniszterelnök.Így hagyta cserben Bús Balázs az óbudai egészségügyet
Bús Balázs 2006-ban még sportcsarnokot épített volna a Mocsárosdűlőre
Szabó Tímea: Bús Balázs megszállottja a lakóparképítésnek
Bús Balázs alatt ellepték a lakóparkok Óbudát
Mi fizetjük: Bús Balázs többet keres, mint a miniszterelnök