A pedagógus szakszervezetek január 31-én sztrájkot tarthatnak, mert elegük van Orbánék üres ígéreteiből, a tanárok semmibevételéből.
A tanárok besokkaltak, sztrájkot hirdetnek
A szakszervezetek október óta tárgyalnak a kormánnyal, eddig eredménytelenül. Amit szeretnének: állandó óraszámot, béremelést, és a kötelező oltás eltörlését.
A tanárok úgy érzik, a kormány csak hitegette őket, de valójában nem akarnak érdemi változást. Megunták a pedagógusok.
Január 31-re sztrájkot hirdet a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Ezt azután jelentették be, miután a szakszervezetek vezetői ötödik alkalommal tárgyaltak a kormány tagjaival. Ám megint csak üres ígéreteket, semmitmondó mondatokat kaptak.
Ha a januári figyelemfelkeltő sztrájk nem vezet eredményre, akkor márciusban is sztrájkolni fognak - jelentette be Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke, miközben gyertyát gyújtottak a gyász jeléül.
Az egyik ok, ami idáig vezetett, hogy Orbánék fizetés nélküli szabadságra küldenék azokat a tanárokat, akik nem veszik fel az oltást.
A PSZ úgy tudja néhány ezer, az eddigi becslések alapján 3-5 ezer közoktatásban dolgozó pedagógus lehet Magyarországon, aki nem vette fel a koronavírus elleni oltás a december 15-i, szerdai végső határidőig.
De ezen felül a béremelésről sem született megállapodás, mert a kormány ragaszkodik a 10 százalékos emeléshez.
A szakszervezetek vezetői kérik a tanárokat, diákokat, szülőket, hogy minél többen csatlakozzanak hozzájuk!
Orbánéknak nem számítanak a diákok, hiszen nincs szavazati joguk, ráadásul nem is érdekük, hogy okos felnőttek váljanak a gyerekekből. Tönkreteszik a gyerekeink jövőjét ezzel!
Momentum: A Fidesz cserben hagyta a pedagógusokat és a diákokat is
2022 után egy tanárnak a mostani bruttó helyett nettó 260 ezer forintos fizetést kell megadni, a gyerekeknek pedig egy szabad, kreatív gondolkodást segítő, finn típusú oktatási rendszert kell építenünk - állítja közleményében az ellenzéki párt.
Felsőoktatási béremelést sürget a Jobbik
Az egyetemi oktatók fizetésének emelését sürgette pénteki online sajtótájékoztatóján Brenner Koloman, a Jobbik országgyűlési képviselője, az Országgyűlés alelnöke.
Arató Gergely: az Orbán-kormány számára egyáltalán nem fontosak a tanárok
A DK frakcióvezető-helyettese és a kormányváltó összefogás kőbánya-kispesti jelöltje szerint a tanárhiány elsődleges oka az, egy kezdő pedagógus jövőre is csak alig fog többet keresni a minimálbérnél.
Kunhalmi Ágnes: országos és rendszerszintű pedagógushiány van
Új oktatáspolitikára van szükség - véli az MSZP társelnöke.
Hiller István: Mi lesz a tanárainkkal?
Pesterzsébet és Kispest ellenzéki képviselője a pedagógusok béremelésének fontosságáról beszélt a Parlamentben. Megkérdezte a fideszesektől, igaz-e a hír, hogy a pedagógusokat ki akarják szervezni a közalkalmazotti bértábla alól.