Mivel Orbán és bandája a teljes országban tönkretették az állami egészségügyi ellátást, ma már olyan emberek is meghalnak a kórházakban, akiket meg lehetne menteni. Összeszedtük a 4 legfelkavaróbb okot, ami miatt Budapesten életüket vesztették már betegek.
Már évekkel ezelőtt kimutatta egy európai uniós jelentés, hogy egyetlen év alatt 32 ezer ember életét lehetett volna megmenteni, ha nem ilyen lepusztult az egészségügyi ellátás Magyarországon. Ráadásul ez a felmérés elsősorban csak a daganatos megbetegedésekkel kapcsolatos halálokokat vizsgálta.
Ez már önmagában szörnyen magas szám. Mivel az Orbán-kormány évről évre egyre jobban tönkreteszi az állami egészségügyet, mára ez az adat minden bizonnyal még tovább emelkedett. Erre következtethetünk abból is, hogy egyre csak kevesebbet és kevesebbet költ Orbán az állami ellátásra: például először esett be a GDP 7 százaléka alá az egészségügyre fordított kiadás 2017-ben a KSH adatai szerint. De az is egy elkeserítő adat, hogy a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara szerint legalább huszonhatezer munkavállaló hiányzik az alapellátásból, a járó- és fekvőbeteg-ellátásból.
Összeszedtük a négy leggyakoribb okát annak, amiért betegek életüket veszíti a lerohadt budapesti egészségügyi ellátásban.
1. Az orvoshiány.
A mátészalkai kórházban egy nőt szülés után magára hagytak az orvosok, mivel túl voltak terhelve és egy másik nőt császároztak. Az anyánál a szülés után nagyfokú vérzés lépett fel, ezt azonban későn vették észre. Az eset után egy hodászi édesapa kilenc gyerekével maradt félárván.
2. A kórház nem tudta fogadni a beérkező mentőt.
A budai Böszörményi út egyik irodaháza előtt összeesett egy nő 2016-ban. A mentők gyorsan ki is érkeztek a helyszínre, és megállapították, hogy agyvérzése van. Ettől kezdve mégis 4 órába telt még, mire az asszony műtőbe került, mivel egészen addig nem találtak a mentők a fővárosi kórházdzsungelben olyan helyet, ahol megfelelő ellátást kaphat. Addigra kiderült, hogy nem stroke-ja van, hanem a hasában repedt el egy főütőér. Bár miután műtőbe került végre, a beavatkozás sikerült, a beteg később a kórházban meghalt.
Szintén szívszorító eset, amikor az Üllői úton, nem messze a Klinikáktól esett össze egy férfi. A kiérkező mentő megállapította, hogy megrepedt a férfi lépe. Azonnal el is vitték a legközelebbi sürgősségi felvételes kórházba, ahol azonban közölték: mivel nem balesetben repedt meg a lép, vigyék tovább Pestről az aznap ügyeletes sebészetre, ami már Budán van. A férfi sajnos útközben életét vesztette. Valószínűleg még ma is élne, ha megoperálják a legközelebbi kórházban.
3. A kórházi fertőzések.
Bár folyamatosan trükköznek az adatok kiadásával, hogy minél kevesebbet tudjunk a kórházi fertőzésekről, így is rengeteg bizonyíték van arra, hogy el van maradva higiénia terén is a magyar egészségügy. Több ezren haltak már meg kórházi fertőzésekben.
Jó mutatója például a higiénia állapotának az alkoholos kézfertőtlenítő használatának terjedése. A magyar kórházak bizony el vannak maradva ebbe is. A fertőtlenítőszer használata minimális mértékben növekedett csak az elmúlt három évben, ráadásul körülbelül harmadannyi kézfertőtlenítő fogy a magyar kórházakban, mint az EU-s átlag.
4. Nem kaptak időben ellátást a betegek.
Tavaly egy férfi mellkasi fájdalmakra panaszkodva bement a városi ügyeletre. Az ügyeletes orvos azonban nem küldte el további vizsgálatokra, helyette idegbecsípődés miatt fájdalomcsillapítót adott neki. Másnap éppen a háziorvoshoz tartott, amikor orvosi papírjaival a kezében, otthonától néhány száz méterre életét vesztette.
Szintén tavalyi eset, hogy másfél nap alatt háromszor küldözgettek oda-vissza egy 62 éves nőt a Honvéd Kórház két telephelye között, mert nem tudták elvégezni az ultrahang-vizsgálatot. Miután nagy nehezen végre elvégezték a CT-t, kiderült, hogy műteni kell. A műtőbe csak másnap este tolták be. Az orvosok ekkor már nem tudtak segíteni rajta, meghalt.
Lázár Ervin lánya saját maga számolt be arról, hogyan lett rosszul édesanyja egy influenza elleni oltás után egy nappal, és mégsem látták el órákig a Honvédkórház sürgősségijén. Miután a műszakvezető közölte velük, hogy még legalább 2-3 órát kell állva várakozniuk, hazamentek. Ott aztán rögtön kihívták a mentőt. Az elvitte őket a Szent Imre Kórházba. Az idős nő végül ott halt meg a vizsgálóasztalon, mint kiderült, életveszélyes allergiás reakció miatt, amelyet amúgy egy időben beadott injekcióval gyógyítani lehet.
Egy súlyos hasfájásra panaszkodó férfit saját gyermekei vittek be a Honvédkórházba. Többszöri kérésre sem látták el, majd fél nap várakozás után vitték csak be a műtőbe. Ekkor azonban már késő volt. Másnap meghalt.
Egy idős asszonyt a Honvédkórház sürgősségi osztályára vitték hozzátartozói, mivel rosszul lett. A tömegben öt órát kellett várniuk a vizsgálatra. Ott kiderült, hogy szívműtétre lett volna szüksége, de ahhoz már nem tudtak hozzákezdeni. A nő elhunyt.