A MÚOSZ szerint törvényt sértett a közmédia, amikor tényként kezelte az Elkxrtuk hazugságait. Válaszul az MTI letiltotta a MÚOSZ közleményét. Nesze neked, sajtószabadság.
Bár egyértelműen történelem-hamisítás az, ahogy a fideszpropaganda mozikba előretolt bástyája, az Elkxrtuk bemutatja 2006-ot, egyvalaki már biztos dokumentumfilmként nézte, és elhitte, amit látott. A gond az, hogy ez a valaki a közrádió riportere volt, és élő adásban adta tovább "tényként" a film által bemutatott összeesküvés-elméletet.
Ez érthető módon felháborította az újságírók szakmai szervezetét, a Magyar Újságírók Szövetségét (MÚOSZ), épp ezért állásfoglalást adtak ki a történtekről.
Október 26-án, kedden, a Kossuth Rádió Jó napot, Magyarország! című műsorában a műsorvezető arról beszélt, hogy 65 évvel ezelőtt Apró Antal „fasiszta csőcseléknek” nevezte a forradalmárokat, majd azt mondta, hogy „ugyanezen az elven” döntött Dobrev Klára is 2006-ban az utcán lévő ártatlan emberek szemkilövéséről és megveréséről”.
- ídézték fel, hogy pontosan mi is történt.
A MÚOSZ szerint megsértette a médiatörvényt a közmédia, hisz tényként közölt egy fikciós filmben, az alkotói fantázia által kreált, hamis vádat egy valós személlyel szemben.
Az újságírás legalapvetőbb szabályait vette semmibe a közmédia, ezért a Magyar Újságírók Országos Szövetsége a demokratikus nyilvánosság védelmében felszólította a Médiahatóságot és a Magyar Rádió vezetőit, hogy szerezzenek érvényt a rádióhallgatók jogainak, vagyis annak, hogy ne működhessen törvénysértő módon a közszolgálat. Ne maradhasson következmények nélkül a nyílt törvénysértés.
A reakció nem is lehetett volna jellemzőbb a Fideszre. Az MTI nemes egyszerűséggel letiltotta a MÚOSZ közleményét.
Arra hivatkozik az MTI Országos Sajtószolgálata, hogy a saját szabályzatuk tiltja olyan közlemény közlését, amely rossz hírét kelti a közszolgálatnak. Ez is bizonyítja, hogy a Fidesz kormányzat körülbástyázta magát olyan jogszabályokkal, amelyek mögé elbújhat, és jogsértéseket követhet el minden következmény nélkül.
A MÚOSZ viszont perre viszi az ügyet. Mint írják:
A MÚOSZ azért perel, hogy tisztázza a bíróság a jogszabályok között most feszülő ellentmondást, mert egyrészt a Médiatörvény előirja a közmédia számára a sokoldalú, pártatlan, elfogulatlan, kiegyensúlyozott, objektív tájékoztatást, és ezzel az elvvel ütközik az Országos Sajtószolgálat belső szabálya, amely nem engedi megjelentetni a közszolgálat által elkövetett törvénysértést bíráló közleményt. Az Országos Sajtószolgálat lényege éppen az, hogy egy országos szervezet hivatalos közlemény ne legyen cenzúrázható, ne legyen kiszolgáltatva az esetleges szerkesztői akaratának, vagyis eljuthasson mindenkihez, a közszolgálati távirati iroda felületein.
Kitömött állatokról tudósított az MTI az előválasztás helyett
Amióta zajlik a vadászati világkiállítás tízszer annyit írt Semjén Zsolt senkit se érdeklő pénzszórásáról az MTI, mint a több százezer embert megmozgató ellenzéki előválasztásról.
A DK pert nyert az MTI ellen, mert nem adták ki közleményüket arról, hogy pert nyertek az MTI ellen
Röhögnénk, ha nem lenne végtelenül szomorú, ami történik az MTI körül. Orbán leuralta a Távirat Irodát is. Pártállami szócsővé silányította.
Fideszes pártállami szócsővé silányították az MTI-t
A munka lényege a kormánypárti politikusok közleményeinek szó szerinti átvétele és a fideszes lapokban megjelent értesülések egy az egyben átvétele lett az egykor színvonalas munkát végző nemzeti hírügynökségnél.