Jegyenként 10-15 € különadót akar kivetni a kormány a légitársaságokra, bár az rejtély, honnan veszik, hogy a járvány okozta sokk miatt még mindig veszteséges cégek extraprofitot termelnek, az is rejtély, mi az az extraprofit. Az egész csak egy kamunév az orbáni megszorításcsomagra, a végén a tisztességes magyar emberek fogják ezt is megfizetni.
Némi meglepetésre kerültek be a kormány által extraadókkal sújtott ágazatok közé a légitársaságok - írta meg a 444.
A kormányinfón Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter azt mondta, ugyan még nem éri el az utasszám a 2019-es szintet, de idén már közelíthet hozzá. Ezért 30 milliárd forintos extra adót vár el a légitársaságoktól. Ezt a gyakorlatban jegyenként 10-15 € különadó formájában képzelik el.
Hogy a frissen kinevezett miniszter honnan veszi, hogy a járvány okozta sokk miatt még mindig veszteséges cégek extraprofitot termelnek, az rejtély.
A témával foglalkozott az olcsó last miniute utazásokra specializálódott Facebook-csoport, az Utazómajom blogja is.
arról az ágazatról beszélünk, amely szereplői közül csak néhány volt képes kormányzati vagy egyéb segítség nélkül talpon maradni a járvány idején egész Európában. Nevezzük nevén, a Ryanair és a Wizz Air, a két ultrafapados. Tehát azokat a cégeket fogja sújtani az állam extra díjjal, akik éppen túlélték a covid alatti válságot. Akik még a visszatérítésekkel, a korábbi törlésekkel küzdenek. Pont a napokban küldött a Ryanair egy sajtóközleményt, ahol büszkén lebegtették, hogy csak 355 millió eurós veszteségük lett egy év alatt. Forintba átszámolva 132 milliárdos vesztesége lett ennek az elvileg extra profitra szert tevő cégnek.
- írta a blogbejegyzés szerzője, aki szerint a légitársaságok nem tehetnek mást, mint hogy ezt az adót egy az egyben beépítik a jegyek árába. Ez a hagyományos légitársaságok hosszútávú járatait kevésbé fogja érinteni, hisz egy többszáz eurós jegy esetében elenyésző a 10-15 eurós extra költség, azonban a fapadosok utazóközönsége nagyon is meg fogja érezni ezt a többletet.
A bejegyzés írója általánosabb következtetést is levont a kormány hozzáállásából:
A Kormányinfón a miniszter azzal érvelt az elsőre teljesen nonszensz intézkedés mellett, hogy a járvány alatt mesterségesen teljesen leszedált légiközlekedés túl gyorsan tér magához, hamarosan nyereséges lehet. Emiatt azonnali pofonra van szükség, nem szabad hagyni feltápászkodni őket a földről. Ez azért is rossz üzenet, hiszen így a magyar cégeknek nem lesz érdekük jól teljesíteniük, hiszen a minta alapján azonnal extra adókra számíthatnak. Ezt úgy képzeld el, hogy ha jól teljesítesz a munkahelyeden és fizetésemelést kapsz, akkor azonnal több járulékot vonnának le annyival, hogy a zsebedben ne maradjon nagyobb összeg. Ilyenkor elgondolkozol azon, hogy megéri-e gürizni a jobb fizetésért, ha végül nem költhetsz többet a hó végén.
A kormánypropaganda hazugsággal vádolta a kampány alatt azokat az ellenzéki politikusokat, akik azt mondták, az év elejei szavazatvásárlós osztogatásnak meg lesz a böjtje, megszorítások jönnek. Pedig csak az igazságot közölték, íme az egyik bizonyíték.
Megkeseríti életünket az áremelkedés - 22%-os inflációt érzékelnek a magyarok
A GKI ezer háztartásban végzett reprezentatív felmérése alapján a magyar fogyasztók 22 százalékos áremelkedést érzékeltek. A hivatalos adatok szerint viszont az árak, előző év áprilisához képest, csak 9,5%-kal emelkedtek.
Szemfényvesztés a fideszes árstop, van ami 50 százalékkal drágult tavaly óta
Miközben minden fideszes veri a mellét, hogy néhány termék hatósági árat kapott, addig a kereskedők minden máson hozzák be veszteségeiket, vagyis szépségtapasznak se nevezhető az állampárti trükközés.
Orbán embere a háborúra és Brüsszelre kenné a fideszes gazdaságpolitika siralmas eredményét
Sajnos, bőven volt időnk megtapasztalni, hogy az Orbán-kormány baromira nem hajlandó elismerni, ha hibázik. Amikor több tízezer honfitársunk halt meg a koronavírusban az alkalmatlanságuk miatt, akkor is dicshimnuszt zengtek.