Mit vesznek, mennyi pénzből, milyen célra – ez az, amiről mi nem fogunk tudni, amikor a Fidesz érdeke úgy kívánja. Jön Don Pintér Sándor, és nemzetbiztonsági okokra hivatkozva titkosíttatja. Az izraeli kiberfegyvernél sokkal súlyosabb dolgokat is bevethet a kormány a magyarok megfigyelésére.
2018-ban, amikor a Pegasus-botrány megfigyelései is történhettek, 28 esetben kapott az Orbán-kormány közbeszerzés alóli mentesítést a parlament nemzetbiztonsági, illetve honvédelmi és rendészeti bizottságától – derítette ki a Népszava. A lap szerint 176 ilyen eset volt a felcsúti miniszterelnök hatalomra jutása óta (2010), de ennél lényegesen több lehet. Mondjuk ki,
egyre több dolgot vesznek Orbánék közpénzből, közbeszerzés nélkül, titokban.
Ha ezekről zárt ülésen döntöttek, azt mi nem tudjuk meg. Jellemzően a káoszkormányfő egyik elintézőembere, a belügyminiszter Don Pintér indítványozza a közbeszerzési eljárás alóli mentesítést, és kéri a beszerzés titkosítását „nemzetbiztonsági okokból". Ezt a két testület kormánypárti többsége zokszó nélkül jóváhagyja, így a nyilvánosságot teljesen kizárják.
A kigyűjtött adatok alapján két dolog biztos:
- 2017-18 óta lényegesen megnőtt a titkosított beszerzések száma
- a nemzetbiztonsági bizottság, valamint a honvédelmi és rendészeti bizottság 2010 óta egyre több zárt ülést tart
Azaz, egyre kevesebb információ jut el a két testület munkájáról a közhöz. A Népszava a Belügyminisztériumhoz fordult, hogy megtudja, mi az oka a titkosított beszerzések emelkedő számának, és mekkora összeget költöttek ezekre, de nem kaptak választ.
„Pedig a mindennapi életünket, a demokratikus intézményrendszer működését alapjaiban érintő ügyekről van szó”
– mondja Varga-Damm Andrea, aki 2019-ben és 2020-ban volt a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának alelnöke. Hozzáteszi,
Ha ez így van, a lehallgatási botránynál sokkal durvább csontvázak rejtőznek Orbán szekrényében. 2022-ben az új kormány feladata lesz, hogy ezek végre napvilágra, a felelősök pedig börtönbe kerüljenek!
Szijjártó szerint nem meglepő, ha a kormány külföldről vásárol kémszoftvert
A luxusminiszter a kormány Unió elleni kamuharcáról adott interjút, és közben elfecsegett pár titkot a magyar állampolgárok lehallgatásáról is.
Ellenzéki reakciók a kémszoftver ügyre: bűncselekmény, bűzös diktatúra, rendőrállam, legyen tüntetés
Az előválasztáson induló miniszterelnök-jelöltek egyöntetűen magyarázatot követelnek a kémkormánytól.
Miért hallgat le Orbán izraeli kémprogrammal, ha nem vagyok bűnöző?
Nem az a meglepő, hogy bárkit képesek megfigyelni. Az az árulkodó, hogy kit akarnak lehallgatni. Bűnözőket vagy békés embereket?