Szél Bernadettnek írt válaszában a belügyminiszter nagyon óvatosan fogalmazott, és csak a nemzetbiztonsági szolgálatok illegális adatgyűjtését cáfolta, magát a megfigyelést nem.
Pintér Sándor igazi veterán, kétség kívül az egyik legtapasztaltabb politikus Magyarországon. Egyáltalán nem úgy ismerjük, mint aki légből kapott ostobaságokat beszélne össze-vissza (arra ott van Gulyás meg Kásler). Éppen ezért érdemes figyelmesen olvasni Szél Bernadettnek írt szavait (lásd lejjebb).
Pintér válasza nem megnyugtató. A Terrorelhárítási Központ vagy a Nemzeti Nyomozó Iroda például nem tartoznak hivatalosan a nemzetbiztonsági szolgálatok közé. Ettől függetlenül tudható, hogy rendelkeznek a megfelelő tudással és felszereléssel az ilyen tevékenységhez.
Pintér Sándor ráadásul csak az illegális megfigyelést tagadja a válaszban, de a lehallgatások tényét egyáltalán nem. A törvény meglehetősen megengedő a rejtett adatgyűjtés tekintetében, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a magyar újságírok, ügyvédek, ellenzéki politikusok és civilek izraeli kémszoftverrel való megfigyelése jogszabályellenesen történt.
Ettől még felháborító és botrányos, hogy bűnüldöző eszközöket nem bűnüldözési célra, hanem a vélt vagy valós politikai ellenfelek ellen vessen be egy kormányzat. Sőt, megengedhetetlen visszaélés, ami árulással ér fel.
Az egyetlen megnyugtató válasz Pintér Sándortól az lett volna, hogy a magar kormányzati szervek nem használtak izraeli kémszoftvert arra, hogy olyan újságírók, ügyvédek és politikusok mobiltelefonját hallgassák le, akiknek bűncselekményekhez semmi közük. Ezt a választ azonban Pintér nem tudta, vagy nem is akarta megadni.
Szél Bernadett: Az Orbán-kormány külföldi kémprogrammal rontott saját nemzetére
Szél Bernadett szerint a fideszesek hallgatása az izraeli kémszoftver ügyében önmagában egy beismerő vallomással ér fel. Az országgyűlési képviselő írásbeli kérdéssel fordult Orbánhoz, Varga Juditthoz és Pintér Sándorhoz, hogy szóra bírja a "sajtóhírekkel nem foglalkozó" kormányt.
Miért hallgat le Orbán izraeli kémprogrammal, ha nem vagyok bűnöző?
Nem az a meglepő, hogy bárkit képesek megfigyelni. Az az árulkodó, hogy kit akarnak lehallgatni. Bűnözőket vagy békés embereket?
Orbán hazugsággyárosai kétségbeesetten próbálják kimagyarázni a fideszes kémbotrányt
Sokáig sunnyogtak az Orbán hátsó feléből előmászott hazugsággyárosok az izraeli kémszoftver ügyében. Úgy tűnik, végre megkapták Rogán propagandaminisztériumából az utasítást, mert elkezdték menteni a menthetetlent.
Gémesi György is a kémszoftver-botrány áldozata: ellenzéki politikust is lehallgattak Orbánék
Nem csak oknyomozó újságírók és üzletemberek, hanem egy kormánnyal kritikus politikus, Gödöllő polgármestere ellen is bevetette a botránykormány az izraeli kiberfegyvert.
Orbánék az ügyvédi kamara elnökét, Bánáti Jánost is lehallgatták
Az egyszerű embernek ritkán van szüksége védőügyvédre, de amikor igen, akkor abban bízik, hogy neki bármit elmondhat, hiszen az ügyvédi titoktartás az egyik legalapvetőbb állampolgári jog.
2010. május 29. óta a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok illegális megfigyelést nem folytattak és nem folytatnak - jelentette ki a belügyminiszter Szél Bernadett független országgyűlési képviselőnek írt, hétfőn az MTI-hez is eljuttatott válaszában. Pintér Sándor hozzátette: ezt a lefolytatott ellenőrzések eredményei is alátámasztják. A belügyminiszter azt írta: a független képviselő konkrét kérdéseit kész megválaszolni az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának zárt ülésén. Szél Bernadett "Ki vásárolta meg az izraeli kémszoftvert, és mely belügyi, vagy nemzetbiztonsági szervek vettek részt az illegális megfigyelésekben?" címmel nyújtotta be írásbeli kérdését a belügyminiszternek. Erre válaszul Pintér Sándor kiemelte: "Magyarország demokratikus jogállam, s mint ilyen, minden személy esetében minden időben a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt és jár el". Magyarországon a leplezett eszközök alkalmazására feljogosított állami szerveket kormányzati és kormányzattól független intézmények rendszeresen ellenőrzik - szögezte le a belügyminiszter. (MTI)