A fiatalok, köztük a most érettségi vizsgára készülők, több hónap bezárás után nem tudtak ellenállni a hétvégi terasznyitásnak. Nem is nekik kellett volna felelősen dönteni, hanem a kormánynak.
Miután a népszerűséget hajhászó miniszterelnök érezte, hogy a közhangulat elég rossz már a bezártság miatt, úgy döntött, hogy az emberek életét kockáztatva kiengedi őket és idejekorán megnyitotta vendéglátóhelyek teraszait.
Ez pedig könnyen előfordulhat, hiszen a teraszokon, köztereken és parkokban kialakult iszonyatos tömegben lehetetlen volt betartani a távolságtartást, az emberek 60-70 százaléka pedig maszkot sem viselt. Ez azért különösen nagy baj, mert a fiatalok közül még kevesen kapták meg akár csak az első oltást.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint hiba volt most nyitni.
Elmondták, mivel az érettségiző fiatalok és a fiatal szülők oltása még el sem kezdődött, nem kellett volna a felelősséget rájuk hárítani.
Ez óriási veszély, és ezzel azért a kormány is számolhatott volna bőségesen, hiszen lehet tudni más országok tapasztalatai, hogy a tömegrendezvényeknek milyen hatása lesz. Mi úgy gondoljuk, hogy ezzel a nyitással maximálisan veszélyeztették az érettségit
- mondta el Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
A diákok közül is vannak, akik szerint a kormány a jövőjükkel játszik, és a nyitás elhamarkodott volt.
Ha valaki a koronavírus miatt nem tud vizsgázni, akkor az egyetemi felvételit is bukhatja.
A kormány nem, illetve csak részben változtatta meg az érettségi szabályait a járványhelyzetnek megfelelően. A kis létszámú részvétel, a kötelező maszkviselés és a távolságtartás ésszerű szabályozás, de a hétvégi terasznyitás után nem lesz elegendő a diákok megvédésére. Aki pedig már a vizsgákig megfertőződik, az el sem mehet érettségizni.
Ha a vizsgázó az érettségi vizsgán nem jelenik meg, vagy a Vizsgaszabályzat 2. számú melléklete szerinti projektmunkáját határidőre nem nyújtja be, a javító vagy pótló vizsgára való utasításától el kell tekinteni, vizsgajelentkezését törölni kell
- hívta fel a figyelmet az ordító igazságtalanságra az ADOM Diákmozgalom.
Tehát, ha valaki karanténba kerül, akkor nem tud most tavasszal leérettségizni, ha pedig továbbtanult volna, akkor a felvételi vizsgáit is bukta. "Nem baj, majd elmegy a futószalag mellé vagy közmunkásnak" - gondolja nyilván Orbán.
A PDSZ és az ADOM Diákmozgalom is azt kérte a végzős diákoktól, hogy a vizsgákig kerüljék a személyes találkozásokat és tegyenek meg mindent, hogy egészségesen érkezzenek az érettségire.
(forrás: RTL Híradó)
Tömegek a teraszokon: Halálos lehet Orbán korai nyitása
Sokan, köztük a vendéglátósok is örültek a teraszok hétvégi nyitásának, de hamar tragédia lehet az örömből, ha a maszk nélkül összezsúfolódott emberek megfertőzik egymást. Budapest belvárosában jártunk, hogy felmérjük a helyzetet.
Zacher Gábor: két hét és a kórházakban láthatjuk viszont a hétvégi bulizókat
Orbán Viktor csak a népszerűségére gondol, ezért engedett a közhangulatnak és a hétvégén megnyitotta a vendéglátóhelyek teraszait. Ennek következményeiről beszélt Zacher Gábor.
Hogy a focikormányfő is értse: világbajnokságot nyertünk halálozásban
Orbánék a szemünkbe hazudnak, úgy mondják, hogy mindenben sikeresek. De a tények makacs dolgok, a számok pedig nem hazudnak. Óriási tragédia az orbáni káosz.
A koronavírus nem válogat: gyerekek kerültek lélegeztetőgépre
A kormány elvetemült iskolanyitási tervére még sötétebb árnyékot vet, hogy már a legfiatalabbak sincsenek biztonságban. Megéri az ő életükkel játszani, miniszterelnök úr?
Tanárok az út szélén: Négyötödük bérét nyelte be a Fidesz
Kutatás bizonyítja, a megfertőződött vagy karanténba került pedagógusok csupán töredéke kapta meg a teljes összegű táppénzt. Az LMP-s Kis-Szeniczey Kálmán szerint nem az első eset, hogy más történik, mint amit ígértek.