A nemzet megosztottsága, ami évszázadokon keresztül és most is jellemző, és ami megjelenik a Himnuszban, az figyelmeztetés – mondta el a kormányváltó erők Pesterzsébeten és Kispesten induló jelöltje.
Az a politika, amelyik szakítani akar a megosztottsággal, az nagyon nehéz célt tűz ki maga elé, de ettől még szükséges és lehetséges – mondta a Klikk FM Politikai nagyító című műsorában a Magyar Kultúra napja alkalmából.
Ezen az ünnepen adják át a pedagógusoknak járó kitüntetéseket, miközben a tanárok sztrájkra készülnek, az egyetemeken pedig vizsgáztatási visszaélések történtek.
Hangsúlyozta, hogy rendszerjellegű változás kell, tehát a kormánynak be kell tartania az ígéreteit, és nem csak akkor kell párbeszédet kell folytatni szakszervezetekkel, civil szervezetekkel, amikor ég a ház. Ki kell alakítani egy olyan légkört, hogyha bármi probléma van és ezt az egyik fél felveti, akkor a másik rutinszerűen tud vele kapcsolatba lépni – tette hozzá.
Megszerzett, adott jogot vettek el a pedagógusoktól.
Hiller István emlékeztetett, hogy 2011 végén, amikor elfogadták az oktatási törvényeket, létrehozták a Klebersbergről elnevezett központot és azt mondták, hogy több munkát követelnek meg a pedagógusoktól, cserébe pedig életpályamodellt, azaz több pénzt ajánlottak. Ez azt jelentette, hogy a pedagógus életpálya alapköve a mindenkori minimálbér, és ahogy az nő, úgy megfelelő arányban, az eltöltött évek, és a besorolás szerint nő a pedagógusok jövedelme.
„Saját – törvényben rögzített – ígéretét szegte meg a kormány és ez vezetett oda, hogy az ígéret felét betartották, vagyis több munkát adtak, a másik fele pedig, hogy ezért több pénz jár, az devalválódott, mert nem kötik a minimálbérhez.
Kiemelte: a beharangozott pedagógus figyelmeztető sztrájk, illetve az utána következő munkabeszüntetéses sztrájk az nem az ő túlzott igényeiket, hanem a kormány által megígért és bejelentett fizetésemelést vonja kétségbe, ezért kimondottan jogos, amit tesznek.
Eddig egyetlen kormány sem vetemedett olyan pofátlanságra, mint Orbánék.
Schadl György korrupt, fideszes végrehajtó egyetemi vizsgabefolyásolásáról elmondta, hogy1987-től másfél évtizeden keresztül mintegy 14 ezer történelem szakos hallgatót vizsgáztatott, melynek során nem tapasztalt ilyesfajta visszaélést.
Társaimmal együtt, akik azóta egyetemi professzorok, akadémikusok, soha egyetlen alkalommal, se telefonon, se postagalambbal nem kerestek meg minket egyetlen kormánytól, vagy annak tagjától, de nem is fordult meg a fejünkben, hogy valaki ezzel bekopog – mondta Hiller István a Klikk FM Politikai nagyító című műsorában.
(forrás: Hírklikk)
Hiller István: a kultúra nem lehet a politika szolgálója
A kormányváltó pártszövetség kultúrával kapcsolatos sajtótájékoztatóján Hiller István a pesterzsébeti és kispesti választókerület ellenzéki jelöltje is felszólalt. Fontos üzenete van számunkra.
Hiller István a baloldali értékeket képviseli az ellenzék közös programjában
Kispest és Pesterzsébet hagyományosan inkább baloldali kerületek, így nem is csoda, hogy az ezen értékeket képviselő politikus a képviselőnk. 2022 után is erre a feladatra készül.
Hiller István biztos a győzelmében - lemond befutó listás helyéről
Az ellenzéki összefogás pesterzsébeti és kispesti közös jelöltje kockáztat, mert biztos a dolgában. Szeretné, ha listán egy kollégája jutna be inkább jövőre a parlamentbe.