„Amikor a hatalom olyan erővel tipor bele az emberek magánéletébe, ahogy azt teszi, azt csak a közös népakarat tudja megvédeni” – mondja Hajnal Miklós. A Momentum az elmúlt évek legnagyobb lehallgatási botránya kapcsán nyújtott be népszavazási kezdeményezést.
Tompos Márton, a Momentum szóvivője és Hajnal Miklós, a párt elnökségi tagja online sajtótájékoztatóval jelentkezett a Nemzeti Választási Iroda épülete elől. Tompos közölte, 5 népszavazási kérdést adnak le a Pegasus-botrány kapcsán.
A Pegasus-ügy a rendszerváltás óta eltelt időszak egyik legkomolyabb megfigyelési és politikai botránya.
Fontos tudni, hogy ez nem az egyetlen. Tompos elmondta, a Pegasus-botrány előtt, 2018-ban és 2015-ben is próbáltak már lejáratni civileket a kormányhoz közeli szervezetek. A Momentum szóvivője szerint jól látszik az elmúlt évek alapján, hogy az ilyen szoftverek beszerzése tendencia a kormány részéről. Most kiderült, hogy
Civileket, politikusokat, ellenzéki politikusokat, üzletembereket és újságírókat figyelt meg. Tompos szerint le kellene mondaniuk, „de mivel nem jogállamba élünk, úgy néz ki, ez nem fog megtörténni”.
A Momentum népszavazást kezdeményez, hogy a népakarat fékezze meg a kormányt!
A párt 5 kérdést nyújt be a Nemzeti Választási Hivatalhoz:
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok a titkos információgyűjtést kizárólag bírói engedélyezéssel végezhessék?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a nemzetbiztonsági titkos információgyűjtés csak célhoz kötötten és részletes törvényi feltételek fennállása esetén valósulhasson meg?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a titkos információgyűjtés közben a gyónási titok, a védői titok és az emberi méltóság ne sérülhessen?
- Egyetért-e Ön azzal, ha a nemzetbiztonsági szolgálat a kivételes esetben már megkezdett titkos információgyűjtésre vonatkozó utólagos bírói engedélyt nem kapja meg, az érintett személyt automatikusan értesíteni kelljen a jogosulatlan megfigyelés tényéről?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés kötelezze a nemzetbiztonsággal foglalkozó állandó bizottságát a „Pegazus lehallgatási botrány” kivizsgálására és kötelezze az igazságügyért felelős miniszter nemzetbiztonsági feladatok ellátása során végzett engedélyezési tevékenységével kapcsolatos jelentéstételre?
Mutatjuk a sajtótájékoztatót:
Pintér nem akar válaszolni Jakabnak, inkább fenyegetőzik
Pintér azt üzente Jakab Péternek, hogy ha tovább kérdezősködik a lehallgatási ügyről, akkor akár börtönbe is kerülhet.
Pegasus-botrány: Uniós pályázatok elcsalása után nyomozó újságírónőt figyeltek meg Orbánék
A fideszes pártállam által megfigyelt 300 áldozaton kívül felmerült egy újabb név, Csikász Brigittáé. Az oknyomozó újságíró a politikusok és hatóságok visszaéléseivel vagy korrupciógyanús ügyeivel is foglalkozik.
Kuncze Gábor: A Pegasus kémszoftver nyomait a TEK-nél kell keresni!
Az egykori belügyminiszter Ujhelyi István videósorozatában beszélt a Pegasus-botrányról.
A Pegasus-botrány rávilágított: a belháborúk szétszakítják Orbán rendszerét
Nem elég, hogy ellenzékieket, újságírókat, üzletembereket, de még Orbán államtitkárát is megcélozták az izraeli kémszoftverrel, a Pegasussal. Az már tényleg a vég kezdete, ha sajátjait is meg kell figyelnie a Fidesz-kormánynak.
Senki és semmi nem véd meg minket a megfigyeléstől Magyarországon
A Pegasus-féle megfigyelési botrány sajnos bizonyítja, hogy itthon semmi és senki nem védi meg az állampolgárokat a lehallgatástól vagy megfigyeléstől. Orbánék rendszerében kiszolgáltatott alattvalók vagyunk, még a privát szféránkba is belenézhet az állam.