Annyira lejtősre szabták maguknak a pályát, hogy hegymászó felszerelés kell annak, aki le akarja győzni Orbán embereit.
A 2010-es kétharmad után az egyik első és legfontosabb dolga volt a Fidesznek, hogy teljesen új választási rendszert alakított ki, ami teljes egészében a pártjuk korábbi választási eredményein alapult. Orbánék az első naptól kezdve arra készültek, hogy trükkök százaival betonozzák be magukat évtizedekre az ország vezető pozícióiba.
A magyar választási rendszer mindig is aránytalan volt, de ezen az aránytalanságon tudatosan még tovább rontott az Orbán-kormány.
2010 előtt a parlamenti képviselők 45 százalékát választották ki egyéni választókerületekből, 55 százalék pedig listáról került a Tisztelt Házba. Ezt az arányt megfordította a Fidesz: az új választási szisztémában már a helyek 53 százaléka kerül ki az egyéni kerületekből, ami azért probléma, mert így aránytalanabbul érvényesül a választók akarata. És ez még önmagában semmi.
Jó példa erre Pécs, vagy Szeged esete, ahol az inkább ellenzéki városhoz hozzácsaptak több tucat közmunkásokkal és kiszolgáltatott honfitársainkkal megspékelt falut, akik így át is billentették a mérleg nyelvét a Fidesz oldalára.
Az ország nagy részén úgy szabták át a választási kerületeket, hogy az ellenzéki városokat fideszes falvakkal hígították fel. Biztosra akarnak menni!
A legfelháborítóbb aljasság azonban a győzteskompenzáció bevezetése volt. A régi választási rendszerben ugyanis az egyéni kerületekben vesztes jelöltekre adott szavazatot is beszámították. Ez meg is maradt, de Orbánék ötlete nyomán a győztes jelöltre leadott többlet szavazatokat is beszámítják az adott párt listájához.
Az egyéni kerületekben második helyezést elért jelölt szavazataihoz hozzáadnak egyet, mondván, hogy ennyi kellett volna a győzelemhez. Az azon felül megmaradt szavazatszámot pedig még egyszer beszámítják a párt listájára:
Vagyis konkrétan ezen múlott a kétharmad. És persze a határon túli szavazatokon is, amelyeknek a 96 százaléka a Fideszre ment. Ez egy plusz parlamenti helyet jelentett a Fidesznek 2014-ben és 2018-ban is. Az erdélyi és vajdasági magyarokat a szívükön keresztül kábította el kormánypárt, miközben az itthoni megosztottságot és gyűlöletet importálta hozzájuk. A nekik szánt pénzből pedig Kövér László haverjainak építenek kastélyokat.
Az ellenzék hegyi biciklivel indul neki a hegyoldalnak, miközben Orbánék egy krosszmotoron ülnek!
De az Orbánék által kialakított rendszernek van egy komoly hátránya is rájuk nézve. Annyira aránytalan lett, hogy ha egyszer valaki a választókerületek nagy részében több szavazatot szerez náluk, akkor könnyen kétharmadot szerezhet a Fidesszel szemben!
80 nap alatt a NER körül - stadion hátán stadion
Budapest egy teljes évig tudna működni abból a pénzből, amit stadionépítésekre költött el az Orbán-kormány.
80 nap alatt a NER körül: leépítette a Fidesz az egészségügyet
Mi van most, 2022-ben? Magánellátás vagy temető. Hogyan sikerülhetett a Fidesz 12 éve alatt nem csak a nyugathoz, de V4-ekhez képest is teljesen lecsúsznia az állami ellátásnak? Itt nem volt elég a szokásos fideszes nemtörődömség, ide konrét ártó szándék kellett.
80 nap alatt a NER körül: Rogán Antal gazdasági bevándorlói
Rogán Antal ötletén a magyar kormány bukott 30 milliárd forintot, de Tóni évfolyamtársa legalább keresett rajta másfél milliárdot. Nézzük, miért tekinthető az egyik valaha volt legnagyobb pofátlanságnak a letelepedési kötvényprogram!