Az egyesület nyílt levélben kéri a fideszes Fülöp Róbert polgármestert, hogy állítsa le a fakivágásokat, és mihamarabb egyeztessen a lakossággal az értékes, több évtizedet megélt fák sorsáról. Elég legyen a pusztításból!
Kiskunhalas nem csupán hatalmas tanyavilágáról, hanem a nagy kiterjedésű zöld területeiről és sok öreg fájáról is híres. Büszkének kellene lennünk rájuk, hiszen a nagy zöld felület óriási biológiai értéket jelent.
A Hazatalálás Bartái Kör Egyesült számára is feltűnt, hogy a sorra tűnnek el városunkból pótolhatatlan kincseink. Mint írják:
A minap – többek között - történelmi belvárosunk háború előtt ültetett vadgesztenyefáit vágták ki érthetetlen módon, megfosztva ezzel a gimnázium mögötti utcát a gesztenyefa virágzástól, a madárdaltól és az egyre forróbb nyári hőségben a hűsítő árnyéktól.
Erre károkozásra nem lehet mentség a gyökérzet esetleges „károkozása”, mert számos műszaki megoldás létezik a probléma orvoslására! Hiába ültetnek az öreg fák helyére fiatal csemetéket, ezzel nem pótolhatnak egy 80-100 éves fát. Az egyesület szerint meggondolatlanság ilyen hanyagul bánni velük:
A jelenlegi éghajlatváltozás idején, amikor mindenki a Föld megmentéséről beszél, különösen meggondolatlan dolognak tűnik a mikroklímát jelentősen befolyásoló fák kivágása. Európa más országaiban számtalan példáját látjuk, hogyan óvják-védik az öreg fákat, mert ott tudják, micsoda biológiai értéket képviselnek!
A Hazatalálás Baráti Kör felülvizsgálatot kér és a fakivágások azonnali leállítását! Fülöp Róbertnek oda kell figyelnie az egyesültet szavára, hiszen mindannyiunk jövője a tét.
Vegye le a polgármester a narancsos szemüveget, és próbáljon meg zöldben gondolkodni!
Csányi József a fásítást sem támogatja, ha azt a köztársaságpártiak javasolják
Kiskunfélegyháza polgármestere továbbra sem a faültetés és a városfásítási programok híve – összegezte a Veled a Városunkért Egyesület.
Településfásítás Fidesz-módra, négyszer drágábban
Így lesz egy jó kezdeményezésből közpénzpazarlás.
Tiszaug: Nem látjuk a fapusztítótól az erdőt
Idén már kétszer taroltak le természetvédelmi területet Tiszaugon, felbecsülhetetlen kárt okozva. A felelősöket keresi a hatóság, azonban az alvállalkozások szövevényes hálózatában nehéz kiigazodni.
Illegálisan irtották az erdőt Tiszaugon – idén már másodszor
A súlyos természetkárosításra védett, állami erdőterületen került sor. Nem csak fák, hanem rengeteg védett növény és állat pusztulhatott el.