Dollárbaloldalozással vágott vissza a rogánpropaganda arra a hírre, hogy Magyarország már az EU legkorruptabb országa lett. Szerintük a listát készítő Transparency International a brüsszeli korrupcióval bezzeg nem foglalkozik. Ez persze könnyen cáfolható hazugság. Mutatjuk is.
Az infláció terén elért elsőség után megint sikerült elintéznie a káoszkormánynak egy olyan Európa-bajnoki címet, amit nem teszünk ki a vitrinbe: Az eddigi uniós sereghajtó, Bulgária idén már előttünk végzett, így mi lettünk az EU legkorruptabb országa a Transparency International korrupciós listáján - írtuk meg ma reggel.
A Rogánminisztérium rögtön bevetette a trollkommentelők kedvenc eszközét, és érdemi válasz, hovatovább önkritika helyett megpróbálta hitelteleníteni a lista készítőjét.
Érdekes, hogy a Transparency International sem a brüsszeli bürokráciát, sem az Európai Parlamentet nem vizsgálta, ők lemaradtak a listáról. A Transparency International ahhoz a Soros-hálózathoz tartozó szervezet, amely a dollárbaloldal korrupciós botrányában és a brüsszeli korrupciós botrányban is nyakig benne van. Ez a hálózat pénzeli a hazai és a nemzetközi baloldal kampányát és szolgálja azt minden hazug jelentésével.
- áll a Kormányzati Tájékoztatási Központ által kiadott közleményben, amleyben szokás szerint felmondták az összes kötelező hazugságpanelt, aminek ugyan se alapja nincs, se köze a témához, de nem is az a cél, hogy érdemben reagáljanak.
És persze nem lepődik meg senki azon, hogy a kormánypropaganda fő állítása is - tadám - könnyen cáfolható hazugság.
A listán valóban nem szerepel az EU Parlament, hisz ez az összesítés országokról készült. Hogy kerülne rá egy államközi szerv? De ettől még tételesen nem igaz, hogy Transparency ne foglalkozott volna a tavaly kiderült botránnyal, és ne fogalmazott volna meg kemény kritikákat. Fél perc guglizással rá lehet találni még magyarul is, a hvg.hu-n jelent meg például az alábbi szöveg pont tegnap:
Nick Aiossa, a Transparency International igazgatóhelyettese szerint a probléma rendszerszintű, és az átláthatósági szabályozások szintjén az európai intézmények közül a parlamentben a legrosszabb a helyzet.
A szakértő három pontot emelt ki, amelyekben a parlament változtathatna. Az első az ügyeket bejelentő dolgozók védelme. Aiossa szerint könnyen lehetséges, hogy a parlament egyes dolgozói már a belga rendőrség vizsgálata előtt is tudtak a korrupciógyanús ügyekről, ám nem merték jelenteni azokat, mivel féltek a következményektől. Ezért lenne fontos szigorítani a parlament bejelentőket védő szabályait, amik a szakember szerint pillanatnyilag indokolatlanul lazák.
A következő kérdés az átláthatósági reformok kidolgozása, amelyek közül többet a parlament saját hatáskörben, a többi európai intézmény bevonása nélkül is bevezethetne. Ilyen lenne a lobbizás átláthatósági adatbázishoz kötése, amelybe mindenkinek kötelező lenne regisztrálni, de már az is segítene, ha a parlament nem blokkolná a Transparency International átláthatósággal foglalkozó kutatását. A szervezet ugyanis 2014-ben és 2018-ban is készített egy úgynevezett integritási kutatást az EU intézményeiben, azonban az Európai Parlament mindkét alkalommal megtagadta a részvételt.
A harmadik pont a büntetések kérdése a szabálytalanul viselkedő képviselőkkel szemben. Aiossa kiemelte: az Európai Parlamentnek van az egyik leggyengébb szankciós szabályozása.
Szóval a káoszkormány szokás szerint hazudott. Nem is tudnak már mást. Kárörvendenek a brüsszeli eseményeken, miközben inkább aggodalomra van okuk. Ugyanis most látható élesben, hogy mi történne velük, ha nem lenne az igazságszolgáltatás szőröstül-bőröstül-poltostul a zsebükben. Pont a most zajló események világítanak rá arra, hogy az Európai Unióban a korrupció nem marad következmény nélkül, és pont ezt várják el tőlünk is az EU-s támogatásokért cserébe.
Ha valami, hát a magyar kormány környéke TÉNYLEG tele van korrupciós ügyekkel, és sajnos teljesen jogos a megalázó uniós elsőség a korrupciós listán. Ezért volna szükség az Európai Ügyészséghez csatlakozáshoz.
Újabb szégyent hoztak ránk Orbánék: mi lettünk az EU legkorruptabb országa
Az infláció terén elért elsőség után megint sikerült elintéznie a káoszkormánynak egy olyan Európa-bajnoki címet, amit nem teszünk ki a vitrinbe.
Rendeletalkotás megrendelésre - Varga Judit neve is előkerül az újabb Völner-Schadl lehallgatási anyagokban
A Blikk újabb hanganyaga rávilágít, hogy miképp ment a pécsi egyetemen a vizsgáztatás, és miképp használta fel Schadl a végrehajtói kar belharcaiban a politikai kapcsolatait.
Völner Pál: Tudok olyat mondani, hogy egy-két embernek meginogjon a széke
A korrupcióba belebukó fideszes államtitkár szerint az EMMI egy trágyadomb volt, Orbánék pedig olyan embereket gyűjtenek össze a közszférába, akik sehol nem kellenek, csupa kisebbségi komplexussal rendelkező irigy, rosszindulatú, lusta ember. Völner és Schadl lehallgatásainak felvételeit a Blikk szerezte meg és tette közzé.