Rendkívül törvénymódosítás által kerülne a Belügyminisztériumhoz a Honvédkórház. Mindent központosítanak, az észszerűség és az emberek érdeke a két utolsó szempont.
Orbánék egyik első intézkedése az volt, hogy korlátlan hatalmukat megerősítsék. Így a háborúra hivatkozva meghosszabbították a veszélyhelyzetet.
Ennekellenére azonban a Honvédkórház a Honvédelmi Minisztériumtól átkerül a Belügyminisztériumhoz.
Az RTLHíradó információi szerint a döntés bizonytalanságot és nyugtalanságot okozott az állomány tagjainál. Sokan attól is tartanak, hogy sérülnek azok a katonai képességek is, amelyek szükségesek lennének egy bevetés során.
Előfordulhat, hogy a korábban katonai státuszban lévő dolgozók hosszabb távon rosszul járnak majd.
A frissen benyújtott törvényjavaslat szerint, a Belügyminisztérium irányítja 2023 január 1-től a Honvédkórházat. Pintér Sándor nagyon elfoglalt lesz, hiszen megkapja az egészségügyet és az oktatást is.
Várhatóan a civilek ellátást nem befolyásolja majd a váltás.
A Honvédkórház mintegy háromezer fős létszámának túlnyomó részét jelenleg honvédelmi alkalmazottként foglalkoztatják, egy kisebb rész pedig katonaként szolgál - derül ki a riportból. Ők nagyrészt a civilek ellátását végzik, ezen felül pedig katona-egészségügyi feladatokat végeznek. Az intézmény felel Magyarország egészségüggyel kapcsolatos NATO-kötelezettségeinek teljesítéséért is.
Éppen akkor döntöttek úgy, hogy kiszervezik a honvédség nagyjából 15-20 százalékát kitevő részleget, amikor hivatalosan háborús veszélyhelyzet van Magyarországon – nyilatkozta Dr. Nagy Marcell, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára.
Ha a Honvédkórház dolgozói átkerülnek civil státuszba, akkor az is előfordulhat, hogy kevesebbet keresnek majd, hiszen elesnek különböző járulékoktól, illetményektől.
A honvédségnek pedig jókora veszteség lenne.
Nagy a bizonytalanság, hiszen a dolgozók semmilyen tájékoztatást nem kaptak, még arról sincs információjuk, hogy hány embert érint majd az átszervezés.
Az RTL forrásai arra is felhívták a figyelmet, ha teljesen szétválasztják a civil és a katonai ellátást, akkor kialakulhat egy kompetencia nélküli katonai egészségügy. Az orvosoknak évente több százszor el kell végezniük egy beavatkozást ahhoz, hogy a képességieket rutinszerűen tudják majd alkalmazni a bevetés során is. Ehhez arra lenne szükség, hogy békeidőben civileket gyógyítsanak.
Az oktató klinikák státusza is változik
Ezek a Csák János vezette, felsőoktatásért is felelős Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz kerülnek. A szakképzés és a képzés ugyanakkor a Belügyminiszter alá tartozik majd.
Don Pintér Sándor ügyel majd az egészségünkre?
Az már biztos, hogy az ötödik Orbán-kormányban sem lesz önálló egészségügyi tárca. Úgy tűnik Orbánék a Belügyminisztériumhoz csatolnák az egészségügyet.
Szinte sehol a világon nincs a belügyminiszterre bízva az emberek egészsége
Az új Orbán-kormányban sem kap önálló minisztériumot az egészségügy. Ennyire nem érdekli Orbánékat az egészségünk.
Az ellenzék Benkő Tiborhoz fordult a gyilkos drón ügyében
Vadai Ágnes, Harangozó Tamás és Lukács László személyes egyeztetést kezdeményezett Benkő Tibor, honvédelmi miniszterrel.
Egy panellakás árát kapják végkielégítésként a bukott miniszterek
Míg egy fiatal pár hitelekbe veri magát, vagy hosszú évekig spórol egy lakásra, addig Máger Andrea és Süli János végkielégítésként kapják meg egy lakás árát. Mi ez, ha nem pofátlanság?