Olvasónk júniusban kapta meg a Pfizer két oltását, szeptemberben mégis koronavírusos lett, tünetei is voltak, de nem lett komoly baja.
Hét napja volt a pozitív tesztem, most már jól vagyok. Előtte már négy napja voltak tüneteim, de a három nappal korábbi pcr-tesztem még negatív lett - meséli olvasónk, Gábor (36), aki már az igazolt fertőzés előtt otthonában karanténba helyezte magát.
Kezdetben azt hittem, csak az allergiám - mondja Gábor -, mert ahhoz volt hasonló, picit kapart a torkom, folyt az orrom, tüsszögtem. Aztán másnap durva fejfájás jelentkezett, a torokfájás erősödött és köhögni kezdett. Ekkor ment el tesztelni, ami negatív eredményt produkált. A tesztelést végző egészségügyis azonban közölte vele, hogy minden bizonnyal koronás, két-három nap múlva jöjjön vissza megismételni, addig pedig maradjon otthon. Gábor így is tett, és a jóslat bevált. A pozitív teszt után azonnal elkezdte szedni a Favipiravirt és ismerőse ajánlására a Carrevir orrszprét is használta, valamint napi 3000 mg C-vitamint és 4000 ne D-vitamint is szedett.
Hozzáteszi: biztos benne, hogy az antivirális gyógyszer használt neki, és abban is, hogy ha nem lett volna beoltva két Pfizerrel, sokkal rosszabbul is végződhetett volna a dolog. Talán a fejfájás volt a legrosszabb, és két napig ólmos fáradtságot éreztem, mintha két zsák cementet hordanék a két vállamon - mondja olvasónk.
Mi a lényeg?
- A koronavírus mindenkit megfertőzhet, de aki be van oltva, arra sokkal kevésbé veszélyes.
- Az óvodások, iskolások terjesztik a fertőzést akkor is, ha nem lesznek betegek.
- A védettségi igazolvány megléte nem jelenti, hogy az ember ténylegesen védett a vírussal szemben.
- Ha az embernek tünetei vannak, tesztelnie kell, majd azonnal megkezdeni a kezelést.