Idén már nyolcadik alkalommal keresik az év legviccesebb természetfotóját. Az eddig megjelent képek alapján az idei mezőny erős lesz.
Valószínűleg a világ egyik legjobb munkája lehet természetfotósnak lenni. Hiszen munka közben kint lehetsz a természetben, és érdekesebbnél érdekesebb, szebbnél szebb dolgokat fotózhatsz. Azonban megterhelő, elhivatottságot igényelő feladat is, hiszen van olyan, hogy egyetlen kép elkészítéséhez órákig kell "lesben" állni.
Miközben a fotós a legszebb, legjobb pillanat megörökítésére készül, előfordul, hogy a természet megvicceli. Leginkább talán az állatok fotózása adhat mosolyra okot.
Az Év legviccesebb természetfotója verseny évről évre egyre népszerűbb.
Egyre többen is neveznek, valamint az érdeklődés is egyre nagyobb az elkészült képek iránt. 2021-ben már hetedik alkalommal rendezik meg a versenyt.
Már több ezer pályamű érkezett be a zsűrihez, de június 30-ig még lehet nevezni. A szervezők néhány képet közzétettek, hogy ízelítőt mutassanak, milyen erős a mezőny.
A versenynek az emberek megnevettetésén túl van egy fontos célja, méghozzá a természetvédelem fontosságára való figyelemfelhívás.
Nekünk az egyik kedvencünk Arthur Trevino képe (nyitófotó), amin egy prérikutya feltartott mancsokkal áll az éppen rátámadó sas előtt. A ragadozó annyira meglepődik ezen, hogy a prérikutya el is tud menekülni.
A képek között van kacarászó oroszlán, egymással táncikáló kenguruk, az anyukája fülét rágcsáló kölyök víziló, csücsörítő hal, vagy a virágok szárán egyensúlyozó madár.
Nyitófotó: THE COMEDY WILDLIFE PHOTOGRAPHY AWARDS 2021/ARTHUR TREVINO
A dzsungel könyvéből ismert dólok, azaz ázsiai vadkutyák születtek a Fővárosi Állat- és Növénykertben - tájékoztatta az intézmény szerdán az MTI-t. Példátlan összefogással siettek a helyiek a bajba jutott állatok segítségére. Nagyon nehéz helyzetbe került a felsőlajosi MagánZoo. Ha nem érkezik segítség, komoly bajba kerülhetnek. A meglévő hím mellé egy nőstény rozsomákot szerzett be Oroszországból az Európai Fajmegmentő Tenyészprogramban (European Endangered Species Program - EPP) részt vevő pécsi állatkert - közölte az intézmény kedden az MTI-vel. A XIII. Kerületi Közterület-felügyelet munkatársai hetek óta segítik a kutyásokat, ezzel is elősegítve a köztisztaságot.Ázsiai vadkutyák születtek a fővárosi állatkertben
Mégis megmenekült a gyöngyösi állatkert!
Kilátástalan helyzetbe került a felsőlajosi állatkert
Párra lelt a pécsi állatkert rozsomákja
A XIII. kerületben segítik a gazdikat, és figyelnek a köztisztaságra