A súlyos természetkárosításra védett, állami erdőterületen került sor. Nem csak fák, hanem rengeteg védett növény és állat pusztulhatott el.
Idén januárban az Országos Vízügyi Főigazgatóság tarvágással pusztított egy ligeterdőt Tiszaug határában. Most augusztusban újabb rombolásra került sor, közel 100 éves fákat vágtak ki illegálisan egy állami erdőterületen.
A januári eset után a valódi felelősségre vonás elmaradt, és ez pár hónapon belül a második súlyos természetkárosítás a környéken – írja WWF Magyarország.
Még egy év sem telt el, de ez már a második eset.
Az év elején idős nyárfákat és egy Magyarországon mára kis területre visszaszorult ártéri élőhelyet számoltak fel. Az alvállalkozót 187.500 forint természetvédelmi bírság megfizetésére kötelezték. Jelképes összeg, ugyanis egy-egy kivágott fekete nyárfa piaci értéke ennek sokszorosát teszi ki.
Augusztusban szintén olyan helyszínen történt fakitermelés, ahol a környezetvédelmi engedély szerint ez tilos volt. Úgy látszik, sem a környezetvédelmi engedély előírásai, sem a minimális bírság nem képes megakadályozni a természetkárosítást. A fák élőhelyet biztosítottak számos védett állatnak, kivágásukkal ezeket a fajokat is veszélybe sodorják.
Máshogy kellene védekeznünk az árvizek ellen.
A WWF közleménye szerint Tiszaugnál azért ritkítják az erdőt, hogy gyorsítsák az árvizek lefolyását. Amíg nem vizsgálják felül az árvízi védekezés és a nagyvízi mederkezelés módját, addig a jövőben is előfordulhatnak hasonló természetkárosítások.