Már 180 napja "nem tudunk semmit" a Rákosrendezőre tervezett, arab beruházóval készülő nagyberuházásról; "továbbra is ragaszkodunk ahhoz", hogy az információkat Zugló széles közönségének biztosítsák - mondta Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatón.
A XIV. kerületi polgármester hozzátette: csak annyit tudnak a Rákosrendezőre tervezet beruházásról, hogy "magas lesz, nagy lesz, és nagy a kockázat, hogy valami nem jó készül ott, olyan, ami adott esetben tönkreteszi a környéken élők életét".
"Továbbra is ragaszkodunk ahhoz", hogy az információkat Zugló széles közönségének biztosítsák, "bízom benne", hogy ez hamarosan megtörténik, és érdemi vita kezdődhet arról, hogy mi szolgálja a zuglóiak életét. "Mi zöld, szellős, parkvárosi koncepciót szeretnénk megvalósítani" - jegyezte meg.
Hozzáfűzte: továbbra is két tucat, a területen MÁV-szolgálati lakásban élő családot fenyeget a kilakoltatás réme. Mint mondta, egy hónapja járt az Építési és Közlekedési Minisztériumban és felajánlotta a kerület segítségét, hogy közösen keressenek megoldást a családok problémájára, de az elmúlt 30 napban nem kaptak semmilyen információt; a MÁV pedig továbbra is azzal fenyegeti a lakókat, hogy május 30-ával el kell hagyniuk otthonaikat.
Horváth Csaba hangsúlyozta: minden létező jogi és egyéb eszközzel megvédik a lakókat és nem engedik őket utcára tenni.
A polgármester szólt a közgyűlés napirendjén szereplő, a Duna-parti Építési Szabályzattal (DÉSZ) kapcsolatos előterjesztésről is. Mint mondta, régi álom, hogy rendezzék a Duna partját és egy "Duna-közelibb" élményt biztosítsanak az idelátogató turistáknak és a fővárosiaknak.
Hozzátette: ez nem járhat a jellemzően magyar kisvállalkozók által üzemeltetett személyhajók kiszorításával. Olyan megoldást kell találni, ami nem veszélyezteti a létüket, de a városkép javításában is "előre tudunk lépni" - jegyezte meg.
Közölte, a DÉSZ elfogadásával 2026-ig áll rendelkezésre idő, hogy a budapestiek és a hajósok számára megoldást találjanak. Horváth Csaba szerint a megoldás olyan lesz, ami a hajósok számára is elfogadható, és azt kérte, kellő nyitottsággal üljenek a tárgyalóasztalhoz és "ne tekintsék véglegesnek" a szerdai döntést.(MTI)