Szabó Szabolcs szerint úgy kell készülni a 2026-os választásokra, hogy az ellenzéknek be kell épülnie a helyi közösségekbe, aminek köszönhetően ő is évről évre megnyeri körzetét a fideszes Németh Szilárddal szemben.
Csepel és Soroksár lakói ismét Szabó Szabolcsot választották országgyűlési képviselőnek. Szabó ezzel zsinórban harmadszor verte meg a fideszes Németh Szilárdot, ezzel megvédve tőle a csepelieket, soroksáriakat.
Ennek apropóján készített interjút a 444 Szabó Szabolccsal. Szabó szerint azt el kell ismerni, hogy a korábbi időszakhoz képest az ellenzék olyan helyeken is meg tudott jelenni, ahol tíz-tizenöt éven át nem láttak ellenzéki kampányt, a probléma inkább ott volt, hogy ezt a munkát elhanyagolták a két választás közötti időszakban. Azt is problémásnak látja, hogy az ellenzék nem tudott saját önkormányzati médiarendszert kialakítani.
„Most ott tartunk, hogy van egy nagy fideszes propaganda, amit én nem tekintek újságírásnak vagy sajtónak. Van egy viszonylag szűk független média, és nincsen ellenzéki média. Sokan szokták emiatt piszkálni a független sajtót, dehát az a dolguk, hogy leírják, hogy mi történik, kérdezzenek, kritizáljanak, függetlenül attól, hogy melyik oldalon állnak. Mindenkinek mondom, hogy ne várja egyik független sajtótól vagy újságírótól, hogy pártpropagandát toljon, mert nem az a dolga. Ha valaki pártmédiát szeretne, akkor azt föl kell építeni”
– mondta Szabó, aki arra is kitér, hogy nettó választási csalásnak tartja, hogy a kormány már az oltási levelezőlistán is pártpropagandát nyomott. Szerinte nincs más választás, mint úgy készülni a 2026-os választásokra, hogy az ellenzéknek be kell épülnie a helyi közösségekbe, aminek köszönhetően ő is évről évre megnyeri körzetét a Fideszben erős embernek számító Németh Szilárddal szemben.
Szabó szerint lassan kontrollálhatatlanná válik a Fidesz szavazótábora a folyamatos kormányzati gyűlöletkeltés miatt, aminek jele, hogy az orosz–ukrán háborúval kapcsolatban a Fidesz szimpatizánsai meg vannak zavarodva, és nem tudják, melyik oldal mellé kell állni. Szerinte ez hamar masszív EU-ellenes retorikába csaphat át, aminek hasonló lehet a következménye, mint a brexit, tehát Magyarország népszavazással kilép az Európai Unióból.
Gyakori téma a választások óta, hogy egyáltalán van-e értelme ekkora fideszes fölény mellett beülni a parlamentbe az ellenzéki képviselőknek. Szabó ennek kapcsán arról beszélt, minimálisra kell venni a parlamenti jelenlétet, nem nagyon szabad funkciókat felvenni, és értelmetlen bizottságokban üldögélni. De ez csak egységes fellépéssel működik.
„Annak nincs hatása, ha a parlamentben interpellációban elmondom, hogy mi a baj a Gubacsi híddal, a válasz úgyis csak az lesz, hogy a Gyurcsány embere vagy. Akkor már sokkal értelmesebb, ha szólok az asszisztensemnek, hogy beszéljen le egy találkozót az illetékes államtitkárral vagy osztályvezetővel, odamegyek, és elmondom neki, hogy ez a probléma. Aztán elmegyek egy hónap múlva is.”
(via.: Telex)