Nincs mese: felkészülhetünk arra, hogy vagy perkálunk a gyermekeink oktatása után egy magániskolában, vagy pedig lenyeljük, hogy az iskola csupán egy hideg gyermekmegőrzőként használható, amíg mi húzzuk az igát és termeljük a profitot a NER veszprémi képviselőinek.
Minden évben a pályára lépő tanárok sokszorosa vonul vissza véglegesen. A nyugdíjba vonulóknak pedig eszük ágában sincs visszamenni hülyét csinálni magukból. Eközben a tanárszakokra egyre kevesebben jelentkeznek, aki pedig el is végez egy tanárszakot, az sem tanárnak megy el vele. Miért is tenné? Aldis árufeltöltőként is kétszeres fizetés és sokkal kevesebb stressz várja.
Az Orbán-kormánynak eddig is és ezután is minden fontosabb volt és lesz, mint a tanárok bérrendezése.
Sokkal szívesebben folyattak ki évi 8 ezer milliárd forintot stadionokra és egyéb rongyrázásra, mint hogy a mindössze évi 300 milliárdos bérrendezés napirendre kerülhessen a tanároknál.
Ennek három oka van:
- Orbán Viktor maffiállamot épített, és a kisgömböcök, köztük a saját édesapja nagyon éhesek. Be kell tömni a szájukat adóforintokkal.
- Orbán Viktor és holdudvara ugyan rendelkezik gyermekekkel és unokákkal, de azok a legritkább esetben járnak magyar állami iskolába. Nemcsak hogy nem tudják, mi megy egy átlagos magyar suliban, de nem is érdekli őket.
- A világon az egyik legnagyobb biznisz az oktatás, és hazánkban is elkezdtek szaporodni a fizetős iskolák. Orbánék arra gyúrnak, hogy az adónkat ellopják, amit pedig abból kéne finanszírozni, azt kifizettetik velünk még egyszer. Ilyen az egészségügy és az oktatás is.
Az alapítványi és üzletszerűen működő oktatási intézmények az egyedüliek, ahol jelenleg egy tanár annyit kereshet, hogy abból meg is tud élni.
Csak hogy fel tudjunk lelkileg készülni: egy alternatív/alapítványi iskolában sokszor hivatalosan nincsen tandíj, ám a szülőknek alapítványi hozzájárulást kell fizetniük: ez jellemzően havi 30-40 ezer forint.. Itt az étkeztetés is drágább, nagyjából napi 800 forinttal lehet számolni.
Ez összesen kábé évi 400-500 ezer forintot jelent egy alapítványi iskolában. Az üzletszerűen működő fizetős iskolákban pedig a tandíj évi 1-2 milliótól 7-8 millióig terjed. És akkor örülhetünk, ha veszprémi szülőként találunk helyet egy ilyen iskolában.
Így védi meg a Fidesz-kormány a családokat és gyermekeket...
Nem lehet tovább titkolni: óriási a tanárhiány a Fidesz megtépázott Magyarországán
Elképesztő eredmények érkeztek egy független kutatásból: az iskolák 43 százalékában nincs elég matektanár, és az órák tizedét nem is szakos tanár tartja – már ahol meg vannak tartva az órák! Hogy lehet így felnevelni egy generációt?
Miért kéne több diplomás és miért nem tetszik ez a Fidesznek?
Hiába próbálja Orbán lépten-nyomon leszólni a diplomásokat és a felsőfokú végzettség értékét, a valóság az, hogy a foglalkoztatottság aránya messze a diplomások közt a legmagasabb és havi többszázezer forinttal keresnek többet. Miért akarja mégis a Fidesz a képzetlenek és a szakmunkások országává tenni Magyarországot? Mutatjuk, mi a lényeg!
Orbán élő adásban produkált teljes személyiséghasadást
Házi diktátorunk a Kossuth rádiós monológjában örömködött, hogy kormánya 8-10 ezer milliárdot költött el már el tökéletes baromságokra, majd kijelentette, hogy a pedagógus béremelés 350 milliárdja sajnos nem férhet most bele. Mi van?
Ha tanár nincs, a hallgató is jó - Óriási hiánnyal küzködik az oktatás
Január elsejétől 780 pedagógus esett ki a magyar iskolákból, a pótlásukra pedig negyedéves, tanár szakos hallgatóknak hirdetnek állást.
80 nap alatt a NER körül: Óriási a tanárhiány, Orbánékat nem érdeklik a diákok
Orbánék az elmúlt 12 évben semmit nem tettek a hazai oktatásért. Elüldözték a tanárokat, akik emiatt tüntetést szerveznek.