Jogunk van a tudáshoz, de megfosztanak minket tőle.
Bosszantó, hogy vannak olyan városok, ahol a lakók tudhatják, hány fertőzöttet regisztráltak, és vannak olyanok is, ahol a vezetők semmit nem tesznek azért, hogy ez kiderüljön. A legnagyobb baj mégis az, hogy néhol hiába próbálják átláthatóvá tenni ezeket az adatokat, falakba ütköznek a település elöljárói.
Veszprémben Katanics Sándor köztársaságpárti képviselő a bírósághoz fordult, hogy szolgáltassák ki a helyiekre vonatkozó információkat. A politikus úgy véli, mindenkinek joga van tudni, hogy a közelben hány beteget regisztráltak.
Mi lehet az oka a titkolózásnak?
Nem egyértelmű, hogy a fideszes csicskák miért akarják elzárni a lakosságot az információktól, de annyi biztos, hogy félnek az átláthatóságtól. Miért is ne lehetnénk tisztába azzal, hogy a környezetünkben mennyire kell különösen vigyáznunk? Nagy valószínűséggel azért, mert a kormány képtelen kezelni a járványhelyzetet.
Jó volna egy olyan országban élni, ahol bármelyik újság vagy internetes portál megkérdezhetné a tisztifőorvost a mindenkit foglalkoztató témákról, de jelenleg gyakorlóruhás rendőrtisztek szelektálják a beküldött kérdéseket, és Müller Cecília életmódtanácsokat ad a konkrét válaszok helyett.