Magyarország esetében javasolt a legnagyobb arányban pénzügyi büntetést az Unió Csalás Elleni Hivatala az elmúlt négy évben - írta meg több hírportál.
Románia bőven elmarad Magyarországtól, ott csak a kifizetések 0,35 százaléka volt problémás az OLAF szerint, Bulgáriában pedig 0,33 százalékos ez az arány, vagyis:
Magyarországon 11-szer annyit lopnak el az EU-pénzből, mint Romániában és 12-szer annyit, mint Bulgáriában, 8-szor annyit, mint Szlovákiában.
Arányaiban a Fidesz annyi esetben nyúlja le az EU-pénzeket, mint a következő 15 tagország összesen!
Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője közösségi oldalán azt írta: "a strukturális, a beruházási és a mezőgazdasági alapokat érintő csalás és korrupció Magyarországon tízszerese az EU-s átlagnak, az összes forrás körülbelül 4 százalékát érinti az OLAF szerint valamilyen bűncselekmény hazánkban – miközben az uniós átlag mindössze 0,36 százalék".
Cseh Katalin szerint az európai intézmények ellenőrzési kapacitása legfeljebb az uniós pénzek 5-10 százalékára elegendő, vagyis:
majdnem minden olyan ügyben, amelyben az EU vizsgálódik, talál valami visszaélést és pénzügyi korrekciót javasol hazánkkal szemben.
A képviselő hozzátette, hogy a következő ülésszakban a legfontosabb feladat, hogy
az új uniós költségvetés támogatásaira a Fidesz ne tehesse rá a kezét, miközben elérjük, hogy az önkormányzatok közvetlen uniós támogatáshoz juthassanak.