Orbán Viktor a mai reggelt a Kossuth Rádióban kezdte, ahol félórás interjú keretein belül megemlítette Gyöngyöspatát, a börtönbotrányt, a Néppártot, Ausztriát és minden idők legjobbját, a Soros-ügyet.
A miniszterelnök Prágában töltötte a csütörtököt, ahol az osztrák kancellárral, Sebastian Kurz-cal tárgyalt.
Orbán Viktor száját elhagyta egy olyan mondat, miszerint Ausztriában fél évvel ezelőtt titkosszolgálati módszerrel döntötték romba a kormányt. Ezáltal egyértelmű utalást tett arra, hogy a kormánykoalíció akkor oszlott fel, amikor a szélsőjobboldali Strachéról készült ibizai felvételeket nyilvánosságra hozták. Mivel hazai miniszterelnökünk azt véli, hogy egy ausztriai jobbközéppárt egy tőle méginkább jobbra álló párttal szövetkezett, így szerinte ez lesz Európa jövője is.
Azt azonban üdvözölte, hogy a jelenlegi osztrák koalícióban egy jobbközéppárt és egy zöldpárt alkot szövetséget. "Migráció és klímaváltozás, erre reflektál az osztrák kormány" - fogalmazott.
Kurz-al azonban egy igen fontos dologban nem sikerült megegyezni: a kancellár megígérte, hogy Paks révén a jövőben is fogják Magyarországot támadni.
A hetes cikkely szerinti eljárást fogják folytatni Magyarország ellen, ugyanis ezt szavazta meg az EP.
A néppárti képviselők is elfogadták a rendelkezést, amiről Orbán csak annyit mondott, nagy nap volt, hiszen véleménye szerint Brüsszelben bevándorláspárti többség van. "Érzem rajtuk, hogy lenéznek" - kesergett. Orbán szerint ők azt gondolják, hogy a magyar nép elmaradott állapotában van az emberiségnek, ennek oka persze szerinte annyi, hogy ott örülnek a bevándorlóknak, míg ő egyáltalán nem. Sőt, nemhogy nem örül neki, kifejezetten fél ettől.
Egy centiméterre voltunk, hogy kilépjünk a Néppártból.
Reflektált arra, hogy az Európai Néppárt képviselői is megszavazták a határozatot. És, hogy mi nyújtott számára reményt? Az, hogy az olaszok, a franciák és spanyolok is kiálltak mellettünk: "Ha a szövetségeseink elárulnak minket, ott nincs keresnivalónk. De ha ők kiállnak mellettünk, az ad reményt. Másként ma reggel már nem lennénk tagok."
A legnagyobb probléma viszont szerinte az, hogy a Soros-társaság elég aktív szerepet játszik az EP-ben.
Természetesen erről nem lehet beszélni Brüsszelben, mivel Soros bármit tesz, a média lecsap rá, a poltikusokat meg azonnal megtámadják az interneten, a lapokban, sőt mindenhol. Az ő szavaival élve, ezt nehéz kibírni.
Engem nyolcszor öltek meg, nyolcszor támadtam fel, én már nem félek ettől.
Azt is kijelentette, hogy amennyiben a Néppárt nem áll ki hazánk mellett, egy új, kereszténydemokrata mozgalmat kell elindítani, amihez bizony lesznek szövetségeseink. Szóval aggodalomra semmi okunk.
Orbán megmondta, hogy a börtön nem egy romantikus hely és bizony néha előfordulhat, hogy az elítélteket olyan sérelmek érik, amik kínzásnak minősülhetnek.
A kínzást azonban nemzetközi egyezmények tiltják, amit Magyarország is aláírt, és ez kiválóan is van így. A dolog edi csak ott hibádzik, hogy „eszes ügyvédcsoportok rájöttek, hogy ebből bizniszt lehet csinálni. Jól ismert ügyvédek, az ő személyükkel is kell majd foglalkozni, mégis kihúztak néhány milliárdot az állam zsebéből.”
Ezért viszont a miniszterelnök nem hajlandó fizetni, így a parlamenthez fog fordulni, hogy oldják meg a jelenlegi helyzetet, mert bármit mondanak a jogszabályok, ez így egyáltalán nem oké.
A miniszterelnök szerint a magyar emberek egyébként nem rasszisták, hisz nem élből utasítják el a cigányokat, de azért van egy bizonyos határ.
Számára a kiindulópont a magyarok igazságérzete. „Pénzt adunk a semmiért, és ezt a magyar ember soha nem fogja elfogadni." Orbán amúgy abban sem száz százalékig biztos, hogy Gyöngyöspatán szegregáció vagy rosszul sikerült felzárkóztatási program folyik. Ezen élő adásban merengett el. De szerinte mindegy is, hisz a bíróság döntött, azt meg el kell fogadni, de azért nem kellene odaadni azt a pénzt a gyöngyöspatai romáknak. Inkább segítséget adna, de nem pénzt a kezükbe.
Azt érzi, hogy a megszületett bírói döntés szerencsétlen, és az egész nem szól másról, mint a Soros-szervezet provokációjáról. "Mindent megadunk, de pénzt nem adhatunk.” Az kell neki és korrupt csatlóstársaságának.