A műsor Cseh Katalin munkáján és eredményein keresztül mutatja be az uniós környezetet, működési és jogalkotási mechanizmusokat - különös tekintettel a magyarországi vonatkozásokra.
Fontos szerintem, hogy minél többen lássák, hogy az európai törvények hogyan alakulnak, hogy mi is az a Brüsszel, ami elvileg olyan ‘veszélyes’, és amit ‘meg kéne állítani’.? Én a frakció egyik alelnökeként, számos szakbizottság tagjaként úgy érzem, hogy tényleg tudok tenni azért, hogy jobb jogszabályok alakuljanak Európában
- meséli Cseh Katalin új műsorának promóvideójában, amelyben többek között az Európai Parlament elnökénél, Roberta Metsolánál is lobbizik a közvetlen forrásokért.
Sikerült elérnünk, hogy a közvetlen források fontosságát már Európa is érti, és tavaly februárban az EP hatalmas többséggel fogadta el az I. Cseh-jelentést - amely tartalmazza, hogy a városok minél több uniós forrásra pályázhassanak közvetlenül
- foglalta össze röviden az első Cseh-jelentés tartalmát Cseh Katalin, akit uniós frakciója, a Renew Europe elsöprő többséggel választott újra alelnökének.
Többek között a mi munkánknak is köszönhető, hogy az új hétéves költségvetésben már 40 milliárd euróval nőtt a közvetlen források aránya - vagyis ezen pénzek elosztásáról nem a kormányok döntenek, hanem az önkormányzatok, a civil szervezetek, az iskolák, és a kórházak közvetlenül pályázhatnak rá az uniónál.
- tette hozzá az EP-képviselő.
A műsor Cseh Katalin munkáján és eredményein keresztül mutatja be az uniós környezetet, működési és jogalkotási mechanizmusokat - különös tekintettel a magyarországi vonatkozásokra.
A kormányt kikerülve, közvetlen Erasmus-forrásokat kér a magyar diákoknak a Momentum
Cseh Katalin és Donáth Anna azt a javaslatot tették az Európai Bizottság felé, hogy a programon belül szabadítson fel forrásokat, amelyeket közvetlenül a hallgatóknak szán, és egy helyi irodán keresztül, vagy egy független harmadik fél segítségével végeztesse a pályáztatást - hasonlóan például a Norvég Alapoknál alkalmazott modellhez.
Cseh Katalin: megélhetési válság van, az EU-s pénzekre most lenne szükségünk, nem hónapok múlva
A Momentum politikusa szerint már rég csatlakozni kellett volna az Európai Ügyészséghez, ami valódi elköteleződést jelentett volna a korrupció üldözése érdekében és sokkal hamarabb meg is érkezhetnének az EU-s pénzek.
Momentum: Adják oda az uniós pénzt közvetlenül a magyaroknak!
Az Unió ne a magyarokat büntesse az Orbán-kormány bűneiért.