A hazai kötelezően fizetendő legkisebb bér a felzárkózás helyett a leszakadás útján ténfereg, derül ki az Eurostat adataiból. A lemaradás okai között az egyik legfontosabb a forint drámai gyengülése, amit a káoszos orbáni gazdaságpolitikának és az EU-val packázásnak köszönhetünk.
Az Eurostat friss adatai alapján idén év elején a magyar minimálbér átszámítva 578,74 euró volt, ami a kötelezően fizetendő legkisebb bérrel rendelkező tagállamok sorában a második legalacsonyabb. Egyedül Bulgáriában dolgoznak a magyar összegnél kevesebbért az érintett dolgozók, 398,81 eurót - adta hírül az mfor.hu. A lap szerint
a helyezésünk önmagában is elkeserítő, ám az összképet csak tovább rontja az a tény, hogy egy évvel ezelőtt még három országot is magunk mögé tudtunk utasítani az EU-n belül: Romániát, Lettországot és Bulgáriát.
A lemaradás okai között az egyik legfontosabb a forint drámai gyengülése, amit a káoszos orbáni gazdaságpolitikának és az EU-val packázásnak köszönhetünk.
A román minimálbér olyan szinten elhúzott mellettünk, hogy még úgy is magasabb még nettóban is, hogy a Romániában jóval magasabb a fizetések adóterhe. A friss adatok szerint átszámítva bruttóban 606,12 euróért végzik munkájukat a keleti szomszédunk minimálbéres dolgozói - szemben a hazai 578 euróval. Ez akkora különbség, hogy a magyar nettó minimálbér az idei évtől hiába emelkedett 152 950 forintra, keleti szomszédunkban egy minimálbéres dolgozó még a magasabb adók mellett is 157 ezer forintot kap kézhez a munkája után.
Tehát hiába a lendületes forintban számolt emeléseket már évek óta Magyarországon, a hazai fizetőeszköz folyamatosan gyengülő trendje, valamint a régiós országok bérfelzárkóztató politikája miatt nemzetközi összehasonlításban egyre kisebb összeget képvisel a magyar minimálbér.
Ez egyedül az Orbánék által erőltetett összeszerelő-ország képnek tesz jót, hisz az agyontámogatott multiknak egyre olcsóbbá válik a magyar munkaerő.
Az infláció alatti mértékben nő a minimálbér
Aláírták munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek vezetői a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról szóló megállapodást a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának szerdai budapesti ülésén.
A friss Eurostat adat újabb bizonyítéka annak, hogy az orbáni inflációt fizetjük meg a boltokban
Ide vezetett a forint gyengítése, a magas államadósság, és a 12 éven át tartó lopás, ami miatt az Európai Unió felfüggesztette a Magyarországnak járó pénzek kifizetését.
Már csak Bulgáriában rosszabb élni, mint Magyarországon
Az Eurostat hétfő este tette közzé a 2021-es mérései eredményét, mely a lakosság tényleges fogyasztását mutatja EU-tagállamonként. Magyarország az előkelő második helyet foglalja el a listán, hátulról. Nálunk már csak a bolgárok élnek rosszabbul. Ahogy haladunk, már ott sem sokáig.