Az eljárás 52 ember ellen irányul, köztük a berlini tartományi bíróság egyik bírája ellen, aki a CDU/CSU jobbközép pártszövetségtől jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) párt szövetségi parlamenti (Bundestag-) képviselője volt az előző ciklusban. A szélsőjobboldali AFD régi szövetségese a Fidesznek.
Államcsíny tervezésével gyanúsított szélsőjobboldaliakra csapott le a rendőrség szerdán Németországban. A német biztonsági szervek történetének egyik legnagyobb szabású műveletében háromezer rendőr és terrorelhárító bevetésével tizenegy tartományban, egyszerre 130 helyszínen tartottak házkutatást kora reggel.
Az eljárás 52 ember ellen irányul, köztük a berlini tartományi bíróság egyik bírája ellen, aki a CDU/CSU jobbközép pártszövetségtől jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) párt szövetségi parlamenti (Bundestag-) képviselője volt az előző ciklusban. Őrizetbe 25 embert vettek. Olaszországban és Ausztriában is elfogtak egy-egy gyanúsítottat.
A szövetségi legfőbb ügyészség szerint a birodalmi polgárok (Reichsbürger) nevű revizionista mozgalomhoz köthető csoport azt tervezte, hogy felszámolja a demokratikus berendezkedést és az 1871-ben alapított Német Császárság mintájára szervezi át az országot.
A szövetségi rendőrség és a tartományi rendőri szervek terrorelhárító alakulataitól azért mozgósítottak egységeket a házkutatások biztosításához, mert a gyanúsítottak jelentős része katona vagy katona volt a német hadseregben (Bundeswehr), illetve az egykori NDK néphadseregében (Nationale Volksarmee, NVA), és többen különleges erők kötelékében szolgálnak vagy szolgáltak.
A gyanú szerint a csoport 2021 novembere óta készítette elő az államcsínyt, amelyet erőszakkal akartak végrehajtani. A többi között azt tervezték, hogy a villamosenergia-ellátó hálózatra mért csapásokkal polgárháborús állapotokat idéznek elő, elfoglalják a berlini Reichstagot - a Bundestag székhelyét - és a szövetségi kormány leváltásával magukhoz ragadják a hatalmat. A csoport vezetői meg is alakítottak egy úgynevezett tanácsot, amely a kormány helyére lépett volna.
Letartóztatták Budaházy szélsőjobbos terrorszervezetének eddig bújkáló tagját
A Hunnia Mozgalom "katonai szárnya" 2007 és 2009 között hajtott végre molotov-koktélos és robbantásos támadásokat az akkori szocialista-liberális kormánytöbbség tagjainak ingatlanjai ellen, „meleg” szórakozóhelyek és egy jegyiroda ellen, valamint bántalmazták a magyar Hír Televízió egyik műsorvezetőjét, Csintalan Sándor egykori szocialista politikust.
80 nap alatt a NER körül: A szélsőjobboldalivá vált Fidesz
Hazafiság, erények, keresztény értékek. Ezt harsogja a Fidesz, de nem csak dumálni - tenni is kell. Nézzük meg, hogy mi folyik Orbánék szélsőjobboldali álarca mögött.
Minél erősebb egy körzetben a szélsőjobboldal, annál gyorsabban terjed a járvány - állítják német kutatók
Egy német egyetemi kutatócsoport munkatársai összehasonlították a 2020-as járványügyi adatokat a 2017-es szövetségi választás eredményeivel, és arra jutottak, hogy ahol 2017-ben a szélsőjobboldali AfD több szavazatot szerzett, ott három évvel később a koronavírus is gyorsabban terjedt.