A 2011-es évben Orbán Viktor új kormánya nekiállt a fideszes csicskáknak bérbe adni és elárverezni az állami földeket, ami a kisgazdálkodók ezreit döntötte nyomorba, miközben az állampárti kegyencek soha nem látott gazdagsághoz jutottak.
Kezdetben elhúzták a mézesmadzagot a helyi kisgazdálkodók szeme előtt, és azt hirdették, csak ők jelentkezhetnek bérletre.
Természetesen nem ez volt az igazság.
Az erkölcstelen Orbán-kormány ugyanis a földeket nem a kisgazdálkodók kezébe juttatták, hanem azokhoz az illetékesekhez, akik megfelelő és a későbbiekben számukra jövedelmező politikai kapcsolatrendszerrel rendelkeztek. Pofátlan módon arra is volt példa, hogy az ehhez hasonló személyek voltak a kizárólagos résztvevők az árveréseken.
És, hogy ennek mi lett az eredménye? 2015-ben már több százezer hektár állami földet adtak ki bérbe, ennek túlnyomó része a Fidesszel jó viszonyt ápoló személyek kezére került. A kormánytól és Ángyántól megszerzett dokumentumok legalábbis ezt a tényt támasztják alá.
Mint azt egy korábbi cikkünkben részletesen megírtuk, Amerikában is híre ment Orbán Viktor mocskos földügyeinek.
A The New York Times ugyanis mélyrehatóan boncolgatja korrupt kormánypártunk állami földjeinek elárverezését, ahol az is napvilágot látott, hogyan tömte tele jó haverjának, Mészáros Lőrincnek a zsebét hazánk miniszterelnöke.
Ez utóbbiról egy 63 éves, nyugdíjas, egy Fejér megyei kunyhóban élő idős ember nyilatkozott. A Horváth Ferenc névre keresztelt illető ugyan kissé későn, de észrevette, hogy a telke körül minden szomszédos, állami földet eladott a kormány. "Nagyon gyorsan történt. Nem is tudtunk arról, hogy itt lehetett földet venni." - állította a férfi. Gyorsan ki is lehet találni, hogy kit üdvözölhet új szomszédjaként Horváth; persze, hogy a telket körülbelül minden oldaláról Mészáros Lőrinc újonnan szerzett földjei vették körül. A kerítéseket hamar felhúzták, majd napokon belül ellepte a területet a sertéstrágya szaga.
Mészáros és rokonsága több, mint 1500 hektárnyi földet vásároltak Fejér megyében, ami finoman szólva rengeteg.
Ezt az Ángyán József segítségével megszerzett dokumentumok és az egyéb forrásból összegyűjtött földadatok elemzése és a lap által tett látogatások egyértelműen bizonyítják. Így az is kiderült, hogy Orbán Viktor és a veje, valamint egy másik jóbarát szintén óriási birtokokat tulajdonítottak el a közelben. Ángyán azon jóslata pedig, miszerint Orbán Viktor félrevezető politikája aláveti a vidéket a Fidesznek és szövetségeseinek, egyértelműen beigazolódott.
Valójában ez a modern feudalizmus, ahol a kisgazdálokdók a hatalmas politikai érdekcsoportok sötét árnyékában élnek.
Mindezt pedig Európai Uniós támogatásokból és forrásokból finanszírozzák.
Csányi Sándort valószínűleg még a miniszterlenök sem szívesen haragítaná magára, ugyanis ő a magyar OTP Bank elnöke.
Ennek értelmében az is elterjedt róla, hogy a busásan megfizetett politikai vezetőket is képes túlélni. Csányi minden pártból vett már fel éppen munka nélkül tengődő poltikusokat, jelenleg pedig a fia által vezetett agráripari konglomerátum kezén van kettő a miniszterelnök által privatizált piszkos tizenkettőből.
"Nagyon dühít, hogy mindig azzal vádolnak, hogy én kapom a legnagyobb támogatásokat, de ennek nem a politika az oka, hanem a disznók. Én viszem a magyar sertéstenyésztés körülbelül egyhatodát." - védekezett egy interjúban.
Mészáros Lőrinc meglévő vagyona viszont szorosan Orbán Viktor nevéhez köthető.
Összelopott birodalmát megvalósult Európai Uniós pályázatok forrásából építette fel, mostanában pedig olyan neves cégeket vásárolt fel, amelyek egykoron még egy Orbánnal szemben kegyvesztett iparmágnáséi voltak. Ezen cégek a Közös Agrárpolitkán belül többfajta támogatásra is jogosultak, amiket megintcsak a Fidesz oszt szét országos szinten, ilyen hozzájárulás a közvetlen területalapú pénz, az állattenyésztési- és tejtermelési támogatás vagy egyéb vidékfejlesztési projektek.
Ugyan papíron a földbirtokosokra korlátozások vonatkoznak, de ezt egész egyszerűen megkerülhetik.
Annak ellenére, hogy ez egy haladó szellemű poltikának tűnik, hiába korlátozta a magyar kormány a gazdaságoknak járó támogatások összegét, könnyen el lehet térni ettől a szabálytól a földterületek felosztásával és különböző tulajdonosok nevére íratásával.