Orbánék a koronavírus-járvány és a válság kellős közepén keményítettek be az egészségügyi járulékfizetés ügyében. A járvány miatt még a szokásosnál is nehezebb orvoshoz jutni, ha pedig valaki nem tudja fizetni a járulékot, nem lesz jogosult ellátásra.
Tüdőszűrés, fogászati ellátás, rákmegelőző műtétek: erre mind nem lesz jogosult az a 70 ezer szerencsétlenül járt ember, aki nem tudta fizetni a TB-jét.
Orbán 133 gyáva csicskája még 2019 novemberében fogadta el az embertelen egészségügyi törvényt.
Ennek értelmében, azok az amúgy is rossz helyzetben lévő emberek, akik már hat hónapja nem tudták befizetni az egészségügyi járulékot, nem kaphatnak semmilyen ellátást, csak ha fizetnek. A jellemzően munka- és jövedelem nélküli emberek nyilvánvalóan nem fogják tudni zsebből állni a drága beavatkozásokat. Inkább szenvednek és tűrnek. De meddig?
A most ellátási jogosultság nélkül maradt 70 ezer ember csak a jéghegy csúcsa. Összesen körül-belül 500 ezer ember érintett valamilyen szinten: ha nem tudnak fizetni, hamarosan nekik sem lesz egészségbiztosításuk.
A Fidesz megint a szegényeken spórol, miközben ők luxuséletet élnek a mi pénzünkből. Gulyás Gergely a lélektelen hazugságminiszter társadalmi igazságosságról beszélt az intézkedéssel kapcsolatban. Pedig nagyjából annyira ért hozzá, mint Rogán Barbara a fölműveléshez.
(forrás: RTL Híradó)
Embertelen kórházi valóság: egy ápolóra akár 6, egy orvosra pedig 8 beteg jut
Egyre többen halnak meg a szakemberek hiánya és a káosz miatt, de Orbán propagandája mindezt nem mutatja. Rig Lajos országgyűlési képviselő az egészségügyben dolgozók és a hozzátartozók segítségét kérte, hogy hiteles képet kapjunk a kórházi állapotokról.
Januártól levadásszák azokat, akik elfogadják a hálapénzt
Miközben az egészségügy problémáit nem oldotta meg a kormány, januártól büntetik a hálapénzt elfogadó orvosokat. Őket teszik meg bűnbaknak.
A magyar orvosok olyanok, mint a pilóták, jelzőfények nélkül próbálnak leszállni
Jó lenne, ha a magyar orvosok, hasonlóan a brit kollégáikhoz megtudhatnák, hogy milyen az ellátás minősége, az ágyak, ápolók, lélegeztetőgépek száma a többi intézményhez viszonyítva.
Vajon miért titkolják Orbánék az oltási tervet?
Más országokban az oltási terv egy százoldalas dokumentum, ami mindenki számára elérhető. Nálunk Orbán egy pici cetlit lobogtatva beszélt oltási tervről.
Zacher Gábor a karanténalkoholizmusról és arról, hogy a nyunyóka kevés a mentális egészséghez
A 2020-as karanténidőszakot a magyarok leginkább ivással vészelték át, a szabad nyarat pedig szintén alkohollal ünnepelték. A kormány nem foglalkozott az emberek pszichés problémáival sem.