Talán néhányan még emlékszünk azokra az időkre, amikor az Országgyűlés az érvek ütköztetésének és értelmes vitáknak volt helyszíne. Hazánk legfontosabb közéleti fórumát a Fidesz-rezsim a szolgalelkű gombnyomogató komisszárok és szélmalomharcot vívó ellenzékiek párhuzamos világává züllesztetette. Hogy történhetett ez?
Mai szemmel nézve végtelenül abszurdnak és naivnak tűnik, hogy az SZDSZ-MSZP koalíció, mikor kétharmados többséget szerzett, a demokrácia védelmében úgy módosította a szabályokat, hogy még így se üresedjen ki a parlamenti munka: a baloldali kétharmad nem volt elég a törvények megszavazásához és a különböző indítványok beadásának alsó támogatottsági határát is úgy módosították, hogy teszem azt a Fidesz vagy éppen a KDNP is érdemben részt vehessen a törvényalkotásban.
A magyar Országgyűlés elsődleges feladata ugyanis a törvényhozás és az ehhez szükséges szakmai munka koordinálása és elvégzése. Az, hogy a törvényhozási feladatokat 12 éve a Fidesz, pontosabban Orbán Viktor személyesen látja el - magyarul a fideszesek szabályosan uralkodnak magyar a népen - egyáltalán nem normális állapot.
A kétharmaddal való antidemokratikus visszaélés lehetősget adott arra, hogy teljes mértékben figyelmen kívül hagyják a magyarok ötvenegynehány százalékát jogosan képviselő ellenzéket - és ezt elődeikkel ellentétben maximálisan ki is használták.
Gyakorlatilag nem volt rá példa, hogy egy ellenzéki törvénytervezet átment volna, mint ahogy arra sem, hogy egy fideszes ne ment volna át. Ugyan a fideszes képviselők munkája így szánalmas gombnyomogatássá silányult, de a jelek szerint ezt egyáltalán enm bánták a hajdani "lánglelkű fiatal demokraták".
Mikor már azt lehetett hinni, hogy a parlamenti munka presztízsét nem lehet tovább csökkenteni, akkor jött a kovid, és persze Orbán első gondolata nem az volt, hogy hogyan védje meg a magyarokat a romboló egészségügyi és gazdasági következményektől, hanem az, hogy hogyan lehet ebből teljhatalmat csinálni. Jött a vészhelyzeti kormányzás, ami azt jelentette, hogy konkrétan a kormánytagok írnak rendeleteket és kész, még a fideszes és KDNP-s parlamenti csicskák áldozatos gombnyomogatására is csak alkalomszerűen van már szükség.
Jelenleg, 2022 elején nagyjából úgy nézhet ki a magyar törvényhozás, hogy Viktor szerda reggel felkel, kibattyog a mellékhelyiségbe, ott gondol egy nagyot, azt pár órával később áttolja a kormányba tartozó minisztereken, valamelyik csicska délután megszövegezi, csütörtökön átnyomják a parlamenten és pénteken már olvasható is az utasítás a Magyar Közlönyben.
Ez az a kontrollálatlan, pöffeszkedő, végtelenül kontraproduktív uralkodás, aminek a saját jól felfogott érdekünkben véget kell vetnünk. A rossz hír: már így is túl sokáig tartott. A jó hír: április harmadikán mi magunk vethetünk véget ennek a beteges gyakorlatnak.
80 nap alatt a NER körül: kokót szívnak és vizet prédikálnak
A Fidesz az álszentek, a sötétben bujkálók, a nép nyomorán gazdagodó, urizáló csicskák pártja. Mégsem szégyellnek keresztényi értékekről, hagyománytiszteletről, példamutatásról papolni.
80 nap alatt a NER körül: A köztévé propagandagépezetté züllesztése
Ma Magyarországon az adófizetők milliárdjaival kitömött médiumok nem a lakosság tájékoztatását szolgálják, csupán Orbán hazugságainak vég nélküli közvetítését. A propagandaáradatnál csak egy dolog hasznosabb a Fidesznek: az, hogy a kormány botrányairól valójában nincs tudósítás.
80 nap alatt a NER körül: Az ellenzéki sajtó felszámolása
Orbán azt ígérte, egyetlen sajtóorgánumot sem fognak elhallgatattni, mégis megtették. Orbánék az elmúlt 12 évben a hazai ellenzéki lapok nagy részét bedarálták.
80 nap alatt a NER körül: Orbánék az út szélén hagyták a vállalkozókat a kovid alatt
A kovid alatt a vállalkozások vállalhatatlanul nagy része ment tönkre vagy került tetszhalott állapotba - pedig megvolt az erre szánt uniós forrás, csak pesze az is Lölőnél és a hasonszőrűeknél kötött ki az árokba is belerúgott kis- és mikrovállalkozások helyett.
80 nap alatt a NER körül: leépítette a Fidesz az egészségügyet
Mi van most, 2022-ben? Magánellátás vagy temető. Hogyan sikerülhetett a Fidesz 12 éve alatt nem csak a nyugathoz, de V4-ekhez képest is teljesen lecsúsznia az állami ellátásnak? Itt nem volt elég a szokásos fideszes nemtörődömség, ide konrét ártó szándék kellett.