Arató Gergely szerint nem csak a svéd NATO-csatlakozásról, hanem a családokra váró orbáni megszorításokról és az Erasmus-programról is tárgyalni kell a parlament rendkívüli ülésén.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, miután Erdogan hintába tette Orbánt, és váratlanul bejelentette, hogy mégis támogatja Törökország a svéd NATO-csatlakozást, rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett a Momentum, hogy a magyar parlamentnek ne kelljen még szeptemberig várni azzal a ratifikációval, amelynek már egy éve meg kellett volna születnie.
A Momentum politikusai szerint véget kell vetni annak, hogy a magyar kormány és az Országgyűlés kormánypárti többsége a magyar emberek alapvető biztonsági érdekével szemben szeszélyes idegen érdekeket szolgál ki.
A Demokratikus Koalíció csatlakozott ahhoz az ellenzéki kezdeményezéshez, amely rendkívüli parlamenti ülésen ratifikálná Svédország NATO-csatlakozását
- jelentette be közleményben Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció frakcióvezető-helyettese. Ezen az ülésen azonban a DK szerint tárgyalni kell olyan halaszthatatlan ügyekről is, mint az Orbán-kormány már határozatba foglalt, de részleteiben eddig eltitkolt új megszorítócsomagja, valamint az egyetemeket és hallgatóikat sújtó döntései, például az Erasmus ellehetetlenítése.
A Demokratikus Koalíció szerint Orbán Viktornak a parlament előtt kell számot adnia arról az általa aláírt kormányhatározatról, amely szerint soha nem látott megszorításokkal készülnek a magyar családok ellen: a CSOK és a babaváró hitel eltörlése után következik a családi adókedvezmények és a családi pótlék megvágása, amely súlyosbítja az orbáni infláció okozta megélhetési válságot. És mivel az Orbán-kormány nem távolítja el a Fidesz pártkatonáit az egyetemekről, azok kutatási pénzektől esnek el, a hallgatók pedig nem vehetnek részt az Erasmus-programban. Ezért nyújtotta be a parlament elé a DK azt a javaslatát, amely kizárná a fideszeseket az egyetemi kuratóriumokból. A Dobrev Klára vezette szociáldemokrata Árnyékkormány arra készül, hogy kormányváltás után letörje az orbáni inflációt és megszorítások helyett támogassa a magyar családokat és a hazai egyetemeket.
- írja Arató Gergely.
Kínos magyarázkodásra kényszerítette Erdogan Orbánékat a svéd NATO-tagság ügyében
A török elnök váratlanul bejelentette, hogy mégis támogatják Svédország belépését a NATO-ba, így az Erdogan kedvéért eddig ellenkező Magyarország magára maradt, miközben már csak szeptemberben bólinthat rá az országgyűlés. Hacsak össze nem hívnak egy rendkívüli parlamenti ülést emiatt.
Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez a Momentum a svéd NATO-csatlakozás érdekében
A Momentum politikusai szerint véget kell vetni annak, hogy a magyar kormány és az Országgyűlés kormánypárti többsége a magyar emberek alapvető biztonsági érdekével szemben szeszélyes idegen érdekeket szolgál ki.
Szijjártó Péter elszólta magát: Erdoganra várnak a svéd NATO-csatlakozás ügyében
Ezzel önmagában is sok a probléma, de az állandóan hangoztatott, állítólagos szuverén külpolitika így bizonyosan zárójelbe kerülhet végre.