Semmilyen csatornán nem elérhetőek, a bejegyzett címükön nincsen senki, majd esetleg valaki ír nekem egy emailt, ha úgy tartja kedvük. - mondja az alapítványnak utánajáró momentumos képviselő, Tompos Márton.
A többi alapítványi egyetemhez hasonlóan, a Fudan is kapott 600 millió indulási támogatást a magyar államtól, azonban nem tudni, hogy mire költötte ezt a pénzt a kínai egyetem alapítványa. Tompos Márton, a Momentum szóvivője és frakcióvezető-helyettese, legújabb videójában ennek próbált meg utánajárni.
A Momentum politikusa személyesen látogatott el abba az irodaházba, ahol elvileg az egyetemi alapítvány bejelentett címe van, azonban érdekes dologgal szembesült:
Az egész épületben nem tud senki semmit az alapítványról, se email címük, se telefonszámuk nincsen… 600 millió forintnyi közpénzről beszélünk.
Tompos Márton végigjárta az épületet sikertelenül, mivel a recepciókról a Tempus Közalapítványhoz, onnan pedig a recepciókra küldték vissza tájékoztatásért.
Semmilyen csatornán nem elérhetőek, a bejegyzett címükön nincsen senki, majd esetleg valaki ír nekem egy emailt, ha úgy tartja kedvük. Innen folytatjuk
– zárta videóját Tompos.
Köti a kínai ebet a karóhoz a kormány: a tiltakozás ellenére is megépül a Fudan
Kinek kell a kínai technológia, 500 milliárd forintos beruházásért cserébe? Hát a Fidesznek! Elütötték a népszavazás lehetőségét a Fudan egyetem Magyarországi megépítéséről, és nagyon úgy néz ki, a kivitelezésre már készen áll az új kormány.
Tompos Márton bizonyítékot talált arra, hogy a belügy hazudik a kínai rendőrőrsökkel kapcsolatban
Mint ismert, hónapokkal ezelőtt derítette ki Tompos Márton, hogy Budapesten illegális kínai rendőrőrsök működnek. Ezzel kapcsolatban kérdéssel fordult a Belügyminisztériumhoz a Momentum politikusa, azonban nem meglepő módon a Fidesz-kormány tagadott mindent.
Nagyon nem akarja kiadni a Momentumnak a külügy a lélegeztetőgép-mutyi dokumentumait
Na vajon miért akarják ennyire titkolni a covid-járvány legnagyobb közpénz-lenyúlásának bizonyítékait? Másfél éves huzavona és két elvesztett per után sem hajlandó a Külügy kiadni a lélegeztetőgépekkel kapcsolatos nyilvános adatokat, inkább a Kúriához fordulnak fellebbezéssel.