Legalább egy évig látható lesz a térképszolgáltatás utcaképében az oktatásból hiányzó tanárokat jelképező ötezer fekete zászló.
Ahogy aról beszámoltunk, június közepén 5000 fekete zászlóval borította be a Belügyminisztérium melletti Széchényi teret a Momentum, amivel a tavaly felmondott több mint 5000, illetve a bosszútörvény miatt felmondani készülő, újabb nagyjából 5000 tanárra hívták fel a figyelmet.
Az akcióról szóló Facebook-videóban Orosz Anna, a Momentum országgyűlési képviselője elmondta, hogy a magyar oktatás súlyos válságban van és ennek az egyik legnagyobb tünete a tanárhiány.
Az iskolák közel felében nincs elegendő matektanár, az iskolák harmadában kevés a nyelvtanár és a természettudományos tanár. Hova fog ez vezetni? Ki fogja így megtanítani a gyerekeinket számolni? Ki fogja őket megtanítani írni? Ki fogja őket megtanítani arra, hogy ki volt Vörösmarty Mihály?
– tette fel akkor azokat a kérdéseket a videóban Orosz Anna, amelyek azóta, a szégyenteljes státusztörvény elfogadásával még aktuálisabbak lettek.
Az akció utóélete persze kiszámítható volt: a papírzászlók gyorsan eltűntek a minisztérium elől. Bizonyára Pintér rendelt ki pár embert. Most viszont kiderült, hogy a zászlók mégis hosszabban lesznek láthatóak, mint amire bárki is számított.
Ugyanis a Google Street View autója a jelek szerint véletlenül pont akkoriban járt arra (a fideszesek szerint bizonyára akkor küldte oda Soros), így most bárki, aki a Széchenyi tér utcaképére kíváncsi, látni fogja a magyar oktatás tönkretételének szimbólumát. Még hozzá legalább egy évig, mert a tapasztalatok szerint nagyjából ennyi idő telik el, amíg a térképszolgáltató frissíti a képeket.
Ötezer fekete zászlóval lepte el a Momentum a Belügyminisztérium melletti teret
A tavaly felmondott több mint 5000, illetve a bosszútörvény miatt felmondani készülő, újabb nagyjából 5000 tanárra hívták fel a figyelmet, valamint a pénteki tüntetésre.
Miért mondana fel 5000 tanár, ha elfogadnák a bosszútörvényt?
Már 5000 tanár jelezte, hogy azonnal beadja a felmondását, ha elfogadják a pedagógusokat szinte rabszolgasorba taszító bosszútörvényt, amit a tanárok és a diákok tiltakozása ellenére (sőt, Orbánék természetét ismerve pont azért) Pintér tábornok két hete benyújtott a Parlamentnek. Mutatjuk, mi az, ami ilyen heves tiltakozást váltott ki az érintettekből.
Vészforgatókönyvvel készülnek az iskolák, hogyan élhetik túl szeptembertől az egyre nagyobb tanárhiányt
Ez már nem az összeomlás széle. Ez már maga az összeomlás.