A DK szerint a kormánypártoknak nem fontosak a tanárok és az iskolák. A Momentum Novák Katalin hivatalánál akciózott. A Jobbik szerint a Fidesz nemet mondott a jövőre. Az MSZP szerint a státusztörvény elfogadása a közoktatás fekete napja.
A kormánypárti többség úgy döntött, hogy nem fontos Magyarország jövője - reagált a Demokratikus Koalíció képviselője kedden sajtótájékoztatón arra, hogy a parlament elfogadta a pedagógusok új életpályájáról szóló törvényt.
A kormánypártoknak nem fontosak a tanárok, nem fontosak az iskolák és nem fontos, hogy a gyerekek milyen tudással kerülnek ki az iskolapadból
- jelentette ki Barkóczi Balázs.
A bosszútörvény elfogadása azt jelenti, hogy az Orbán-kormány belebukott a saját oktatási rendszerébe és az elmúlt 13 év rombolásába, amit az oktatáspolitika terén művelt
- fogalmazott a képviselő. A kabinet nem tudta helyrehozni a saját maga által okozott károkat, ezért a "bosszútörvénnyel" akarja elhallgattatni azokat a tanárokat és diákokat, akik erre felhívják a figyelmet - tette hozzá.
A Momentum aktivistái még a fideszes bosszútörvény kormánypárti áterőltetése előtt, országszerte a “JÖVŐGYILKOSOK” üzenetet hagyták a Fidesz-irodák előtt. Ugyanis egyértelmű, hogy a bosszútörvénnyel a hatalom jövőgyilkossá válik, tönkreteszi a fiatalok jövőjét. A szavazást követően pedig az ország leghíresebb fideszesfülbevaló-tulajdonosának hivatala előtt akciózott a párt ifjúsági szervezete.
Hálás vagyok a sorsnak, hogy nem pedagógusként élünk röhejes jövedelemből
– ezzel az idézetével szembesítették Novák Katalint: ha nem akarja, hogy a pedagógusoknak „röhejes jövedelemből” kelljen élniük, akkor ne írja alá a bosszútörvényt.
A Jobbik-Konzervatívok szerint azzal, hogy a 135 "bátor" kormánypárti politikus igent nyomott a bosszútörvényre, az ország jövőjére mondott nemet, és újfent bizonyította, tart a tiltakozó tömegektől, egyetlen "fegyvere" pedig a megfélemlítés. A párt szerint a megszavazott cselédtörvény még tovább mélyíti az oktatási válságot, és újabb kitörölhetetlen történelmi bűnként szerepel a Fidesz több mint egy évtizedet átívelő országromboló tettei között.
Mi egy olyan normális országban hiszünk, ahol a jövőt nem ellehetetlenítik, hanem minden erővel építik és támogatják, éppen ezért nem cselédként, hanem a szebb jövő garanciáját jelentő értelmiségi polgárokként tekintünk a pedagógusokra, akiket a diákokkal együtt meg kell becsülni, mert ez a magyar nemzeti érdek!
- áll a Jobbik közleményében.
Az MSZP szerint a státusztörvény elfogadásával a kormány csak azt éri el, hogy pedagógusok újabb tömege fogja elhagyni a pályát, a diákok helyzete pedig még tovább nehezedik. A törvény elfogadásával az oktatás válságos helyzetét tovább súlyosbítja a kormány.
A mai nap a közoktatás fekete napjává vált. Köszönjük ugyanakkor mindenkinek az elmúlt hónapokban tanúsított kiállást!
- írta Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke.
Egész napos tüntetés a Parlament előtt a bosszútörvény ellen - Percről percre
Egész napos tüntetés lesz a Parlamentnél a bosszútörvény szavazása miatt. Mint mindig, most is ott leszünk, beszámolunk a legfontosabb eseményekről. Kövesd percről percre közvetítésünket itt!
Saját szavaival szembesítette Novák Katalint a Momentum
Ha nem akarja, hogy a pedagógusoknak „röhejes jövedelemből” kelljen élniük, akkor ne írja alá a bosszútörvényt - üzenték a köztársasági elnöknek akciójukkal a Momentum TizenX aktivistái.
Miért mondana fel 5000 tanár, ha elfogadnák a bosszútörvényt?
Már 5000 tanár jelezte, hogy azonnal beadja a felmondását, ha elfogadják a pedagógusokat szinte rabszolgasorba taszító bosszútörvényt, amit a tanárok és a diákok tiltakozása ellenére (sőt, Orbánék természetét ismerve pont azért) Pintér tábornok két hete benyújtott a Parlamentnek. Mutatjuk, mi az, ami ilyen heves tiltakozást váltott ki az érintettekből.