Eddig 32 alkotmányjogi panasz érkezett az Alkotmánybírósághoz olyan állami dolgozóktól, akik nem akarják felvenni az Orbánék által kötelezővé tett védőoltást.
A versenyszférában a kormány a munkáltatókra hárította annak a felelősségét, hogy eldöntsék kötelezővé teszik e dolgozóiknak a védőoltást, az állami szférában azonban az Orbán-kormány kötelezővé tette.
Ide tartoznak az oktatásban, a kulturális intézményekben, a szociális intézményekben, a fegyveres és rendvédelmi szerveknél dolgozók, valamint a közszolgálati alkalmazottak is.
Az állami és önkormányzati szférában dolgozók közül, akik ügyfelekkel foglalkoznak, azok december 15-ig, a többieknek január 31-ig kötelező felvenni az oltást.
Az Alkotmánybíróság tájékoztatása szerint, melyet az Index kérdésére válaszoltak november 15-ig összesen 32 alkotmányossági panasz érkezett a szabályozással kapcsolatban. A panaszosok azt sérelmezik, hogy alapvető jogaikban korlátozza őket a kormány.
Szombattól kötelező lesz zárt térben a maszkviselés az egész országban
Ezt Gulyás Gergely jelentette be a kormányinfón.
A Molnál a munkavégzés feltétele lesz a koronavírus elleni védettség
A Mol olajipari vállalat él a kormányrendeletben biztosított lehetőséggel, és a munkavégzés feltételeként határozza meg a koronavírus elleni védettséget; a munkatársaknak 2022. január 31-ig kell igazolniuk, hogy felvették az oltást, vagy más módon védettséget szereztek.
Mirkóczki: A kormány nem teheti a vállunkra a kötelező oltást felelősségét
Amit lehet, megtesznek a védekezés érdekében az egri önkormányzatnál.
Tóth József: Oltáspárti vagyok, de kényszeríteni senkit nem fogok!
Orbánék gyáván a munkáltatókra és az önkormányzatokra hárították a kötelező oltás felelősségét. Polgár polgármestere szerint ezt a döntést nem rájuk kellett volna bízni.