Egy közvélemény-kutatás szerint a magyarok fele szerint a kormány gazdasági válságba sodorta az országot. Még a Fidesz támogatóinak negyede is így gondolja.
A magyar választók többsége gazdasági válságot érzékel:
A teljes népesség valamivel több mint fele szerint a magyar állam válságos pénzügyi helyzetbe került
– derült ki a Závecz Research friss kutatásából, amelyet a Telex ismertetett.
Persze a Fidesz vallásos hívei ebben az ügyben is tagadják a valóságot. Az ellenzékiek elsöprő többsége (93%) és a bizonytalanok nagyobb része (55%) ugyanis úgy válaszolt, hogy a magyar gazdaság rossz helyzetben van, míg a kormánypárt támogatói nem fogadják el ezt a helyzetértékelést. A fideszesek 61 százaléka szerint igenis jó helyzetben van a magyar gazdaság, de 18%-uk még közülük is válságot érzékel.
Az ellenzék a kampányhajrában arról beszél, a gazdasági válságra az uniós támogatások hazahozatala jelentene megoldást, a kutatás alapján úgy tűnik, ez az üzenet a magyar társadalom többségének egyetértését bírja.
A válaszadók többsége (57%) úgy gondolja, hogy Magyarország pénzügyi helyzete javulna, amennyiben az Európai Unió által a jogállami problémák miatt visszatartott támogatási pénzek megérkeznének az országba. Érdekesség, hogy az ellenzéki pártszövetség támogatóinál (52%) nagyobb mértékben értenek egyet ezzel az állítással a Fidesz-szavazók (70%), emellett a bizonytalanok relatív többsége (46%) is osztja ezt az álláspontot.
Márki-Zay Péter a választók 51 százaléka szerint tudna sikeresen tárgyalni az uniós támogatások hazahozataláról, Orbán Viktorról ezt jóval kevesebben, csak 36 százaléknyian feltételezik. Ez is azt mutatja, hogy április 3-án el kell zavarni ezt a tolvaj kormányt, hogy újra legyen esély uniós forrásokhoz jutni.