A koronavírus-járvány második hulláma óta egyre borúsabban látják anyagi helyzetüket a magyarok.
A nyár folyamán a tavasszal bezuhanó GKI fogyasztói bizalmi indexe egy picit emelkedni kezdett. Aztán megérkezett a szeptember, és vele a koronavírus-járvány második hulláma. Az emberek pedig újra aggódni kezdett a munkahelyük elvesztése miatt, vagy az utolsó kis megtakarításaik elvesztése miatt.
Orbánék nem tesznek érdemi intézkedéseket a gazdaság megmentése érdekében
Az index októberben a szeptemberi -31,1 pont után -34,2 pont lett, s ezzel az áprilisi visszaesésnek októberre csak mintegy 40 százalékát sikerült ledolgozni. Ráadásul a tendencia romló - hívja fel rá a figyelmet a napi.hu oldal.
A magyarok októberben már sokkal borúsabbnak látták anyagi helyzetüket, mint szeptemberben. Pedig sokaknak addig sem volt rózsás a helyzetük.
Tavasszal a járvány első hullámakor rengetegen vesztették el a munkájukat, sok kisvállalkozás ment tönkre, mivel a kormány csak látszatintézkedéseket hozott.
A napi.hu szerint a számokból jól látszik, hogy bár a munkanélküliségtől való félelem áprilishoz képest augusztusra csökkent, azóta azonban gyorsulva emelkedik.
Miközben sokan elvesztették munkájukat, vagy csak részmunkaidőben tudnak dolgozni, az árak mindenhol emelkedtek. Így, aki eddig valamennyit meg tudott esetleg takarítani, most az sem tud, sokan pedig a korábbi kevés megtakarított pénzüket élik fel.