Nemrég született egy precedens értékű ítélet az Európai Bíróságon két francia kábeltévé összeolvadásával kapcsolatban, ez a minta.
Ilyés Márton, a Momentum elnökségi tagja a Facebookon jelentette be, hogy egy francia precedens alapján, akár az Európai Bíróságig is elvinné a Momentum a NER-es távközlési cégek monopol helyzetét.
A Momentum politikusa szerint az orbáni gazdaságpolitika a fideszes oligarchák megerősítésére törekszik, mivel egy kézbe játszotta a hazai távközlési cégek többségét: a UPC-t, a Vodafone-t, az Antenna Hungáriát, az Invitel-t, a DIGI-t és részben a Yettel-t.
Ez nem nemzeti érdek, hiszen mit érzékelnek ebből a magyar családok? Áremelkedést. A tavaly nyári bejelentés óta háromszor emeltek árat ezek a cégek, jóval az infláció felett
– mondta Ilyés és hozzátette, hogy ezt azért tehették meg, mert 117 olyan település van, ahol nincs semmilyen versenytársuk a piacon és monopol helyzetben vannak.
A Momentum nem hagyja ezt. Nemrég született egy precedens értékű ítélet az Európai Bíróságon két francia kábeltévé összeolvadásával kapcsolatban. Ezek alapján mi a GVH-hoz fordulunk, hogy vizsgálja felül a hazai ügyet. Ha a hivatal nem végzi el a dolgát, akkor készek vagyunk az Európai Bíróságig elmenni
– fogalmazott Ilyés Márton és kiemelte, hogy tovább mutat ez az ügy, hiszen így lehetőség nyílhat arra, hogy a hazug nemzetgazdasági érdekre alapuló fideszes cégfelvásárlásokat megtörjék.
Adóságcsapda: Kínai hitelből vette meg az állam a Vodafone-t
Fontos szerepe lehetett az ügyletben Orbán kínai bankár jóbarátjának is.
Már nem csak a Vodafone-ban, hanem a Yettel-ben is van részesedése a magyar államnak
Terjeszkedik a kisgömböc. Hogy ez kinek jó, arról csak elképzeléseink lehetnek. Persze azok vannak is, elég konkrétak.
Hadházy: Az elmúlt évtized legnagyobb csalása lehet a Digi fideszes kézbe kerülése
Valamiért nagyon kellett a kábeltévé- és internetszolgáltató Jászai Gellért közpénzekből felpumpált cégének, brutálisan túlárazottan is hajlandó volt megvenni.