Az Országgyűlés igazságügyi bizottságának fideszes többsége a héten már harmadszor szavazta le azt a javaslatot, hogy nézzék át a végrehajtói kar ügyeit.
A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz fordul, mert alaptörvényellenesnek tartja a végrehajtási törvény egyes szakaszait - jelentette be egy keddi, budapesti, de online is közvetített sajtótájékoztatón a párt társelnöke.
Tordai Bence elmondta, az Utcajogász Egyesület kereste meg őket azzal, hogy a törvény 2020-ban elfogadott, de csak idén nyáron hatályba lépett módosításai olyan helyzetet teremtettek, ami egyaránt sérti az adósok és a végrehajtást kérők jogait. A politikus kiemelte, hogy az árverések során a kikiáltási ár egy százalékáért is el lehet adni az ingóságokat, ami sem az adósnak, sem a végrehajtást kérőnek nem áll érdekében. Emellett annyira felgyorsították a végrehajtások lefolytatását, hogy nincs elegendő idő a bírósági jogorvoslatra - tette hozzá.
A társelnök bejelentette, az ügyben megkeresték a többi ellenzéki pártot, hogy közösen forduljanak az Alkotmánybírósághoz.
A sajtótájékoztatón részt vett Jámbor András képviselő is, aki arról beszélt, hogy az Országgyűlés igazságügyi bizottságának fideszes többsége kedden már harmadszor szavazta le azt a javaslatot, hogy nézzék át a végrehajtói kar ügyeit. A politikus hangsúlyozta, vizsgálni kellene, hogy a végrehajtók betartják-e a jogszabályokat, illetve, hogy milyen törvényeken kell változtatni annak érdekében, hogy az adósok nagyobb segítséget kapjanak.
(MTI)
Vádemelés: 8 évet kér az Ügyészség Völner Pálra, 10-e Schadl Györgyre
A végrehajtóktól nejlonszatyorban rendszeresen milliós kenőpénzt kapó Pegasus-ügyi államtitkár, Völner Pál eddig a legmagasabb rangú fideszes, aki megbukott korrupcióval. Ha tagjai lennénk az Európai Ügyészségnek, akkor bilincs kattanna feljebb trónolókon is.
A végrehajtásokat kivizsgáló eseti bizottság felállítását kezdeményezi a Párbeszéd
Miközben családok kerülnek az utcára, semmit sem tudunk arról, hogy a Schadl-Völner-ügy kapcsán reflektrorfénybe került végrehajtók a működésük során is megszegték-e a törvényeket.
A fővárosi önkormányzati bérlakások bérlőinél már most elkezdődik a kilakoltatási moratórium
A fővárosi önkormányzat önként vállalta, hogy november 15. helyett már mostantól nem kezdeményezi lakóingatlan kiürítését, valamint kezdeményezi az esetlegesen folyamatban levő végrehajtási eljárások felfüggesztését, és példája követésére szólította fel a kerületi önkormányzatokat is.