Nyerészkedik a vámpírkormány a lakossági gázáron. Nagy kegyként adja el a kormánypropaganda, hogy nem nőtt januártól az átlagfogyasztás feletti ár, miközben a valóban piaci árat fizető cégek már a "kedvezményes lakossági ár" feléért kapják a gázt.
Újra csökkent a tényleges versenypiaci ár a vevőknek - írta meg az Átlátszó.
Az MVM Basic tarifájában egy köbméter gáz immár fele annyi, mint a lakossági „versenypiaci ár”.
Ebbe a gáz tőzsdei árának csökkenése mellett a forint év eleji erősödése is belejátszik (bár ez utóbbi trend mostanában újra megfordult).
Az MVM Basic csomagja alapján a céges gázár az elmúlt egy évben nyáron volt a legdrágább, mintegy nettó 1200 forint/köbméteres árral, de a fűtési szezonra ez mérséklődött – októberben 700 forint közelébe, januárra pedig nettó 408 forintra.
A vállalkozások idén februárban nettó 351 forint/köbméter áron juthattak földgázhoz. Az MVM „Versenypiaci költségeket tükröző ár”, vagyis az államilag megállapított átlagfogyasztás feletti lakossági gázár nettó 604 forint.
Mindeközben nagy kegyként adja el a kormánypropaganda, hogy nem nőtt januártól az átlagfogyasztás feletti ár. Nyerészkedik a vámpírkormány a lakossági gázáron, és még a képünkbe is hazudik!
Nagy bajban van az ország összes tankerülete
A rezsirablásnak köszönhetően csak hónapos csúszással képesek kifizetni a számlákat a tankerületek. A Klebelsberg Központ megerősítette, hogy valóban vannak lejárt számlák a tankerületeknél.
Orosz gázszerződés putyinpincsi módra: minél magasabb az ár, annál többet veszünk
Az orosz gáz az uniós országok közül továbbra is hazánkba érkezik a legdrágábban, ezt az orosz Barátságért érdemrenddel kitüntetett Szijjártó külön szerződésben biztosította be. Így finanszírozza Orbánék jóvoltából minden magyar gázfelhasználó erőn felül Putyin hódító háborúját.
Hazudik a kormánypropaganda: szinte minden európai országban többet költenek rezsitámogatására, mint nálunk
Súlyos átverés áldozatai lettek a magyar emberek egy összeurópai kutatás szerint: miközben az Orbán-kormány tovább hazudozik a rezsicsökkentésről, a valóságban Magyarországon költik a harmadik legkevesebbet az Európai Unió tagállamai közül az emberek és a vállalkozások rezsitámogatására.