Az egyetem az online kezdeményezésen túl a teljes egyetemi közösséget bevonta a gyűjtésbe: az oktatók és aktív hallgatók mellett volt diákok is folyamatosan ajánlják fel műalkotásaikat, amelyek aukció keretében kerülnek hamarosan kalapács alá.
Adománygyűjtést szervez a Magyar Képzőművészeti Egyetem a török földrengés áldozatai javára: az intézmény művészeinek munkáira a Sharity jótékonysági applikációján és adománygyűjtő oldalán keresztül várják a felajánlásokat április 20-ig.
Az egyetem grafikusművészei 100 különböző témájú, méretű és limitált szériájú tervezőgrafikai műalkotást ajánlottak fel a katasztrófa károsultjai javára. A művek legtöbbje dedikált példány, amelyből maximum 5 darab találhat gazdára az adománygyűjtésen. Olyan alkotók műveire lehet majd felajánlásokat tenni, mint Auth Attila, Lelkes László vagy Rozmann Ágnes - olvasható az egyetem szerdai közleményében.
Egy aukcióhoz hasonlóan az adakozni vágyók kisebb vagy nagyobb összegeket kínálhatnak fel az app.sharity.hu/mke oldalon vagy a Sharity applikációján keresztül. Ha valakinek az egyösszegű adománya eléri az alkotás névleges értékét, az megkapja azt a művet, de minden más felajánlást is a földrengés károsultjai javára fordít az intézmény.
Mint írják, az egyetem az online kezdeményezésen túl a teljes egyetemi közösséget bevonta a gyűjtésbe: az oktatók és aktív hallgatók mellett volt diákok is folyamatosan ajánlják fel műalkotásaikat, amelyek aukció keretében kerülnek hamarosan kalapács alá.
A jótékonysági adománygyűjtést az MKE, a Török Köztársaság Budapesti Nagykövetsége és a Yunus Emre Budapesti Török Kulturális Központ együttműködésével rendezi meg.
A közlemény idézi Gülsen Karanis Eksioglut, Törökország magyarországi nagykövetét, aki köszönetet mondott a Magyar Képzőművészeti Egyetemnek, hogy az első szóra megszervezték a jótékonysági adományozást. "Hiszünk a művészet egyesítő és gyógyító erejében. Reméljük, hogy minden adománycsepp egy hatalmas óceánként gyűlik össze, ami reményt ad a túlélőknek, hozzájárul a gyógyulásukhoz és segít nekik visszatérni az életbe" - hangsúlyozta a nagykövet.
Erős István, az MKE rektora azt emelte ki, hogy mivel az intézmény aktív szakmai kapcsolatokat ápol a török képzőművészet képviselőivel, ezért még inkább kötelességüknek érezték a segítségnyújtást. "Ez az adományozás nemcsak a jótékonyságra ad lehetőséget, de összekovácsolja az egyetemi közösséget, s bizonyítja a művészet gyógyító erejét a hazai műkedvelő, műértő, műgyűjtő közönség számára is" - mondta a rektor.
A február 6-i természeti katasztrófa csaknem 50 ezer ember életét követelte Törökországban, és több mint 2 millió ember vált otthontalanná.
A DK takarókat és hálózsákokat adományozott a törökországi és szíriai földrengés túlélőinek
A Demokratikus Koalíció (DK) takarókat és hálózsákokat adományozott a törökországi és szíriai földrengés túlélőinek.
A Műegyetem mérnökei segítik a törökországi földrengés kárfelmérését
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) négy szakértője török kollégáikkal a károk felmérésében, valamint a mélyből történő mentés biztonságossá tételében vesznek részt a földrengés sújtotta Hatay tartományban.
Földrengés - Az EU 6,5 millió eurós humanitárius segítséget nyújt Törökországnak és Szíriának
A támogatás segíteni hivatott a rászorulókat abban, hogy menedékhez, vízhez és megfelelő higiénés körülményekhez és más szükséges eszközhöz jussanak. Magyarország három mobil mentőállomással és mentőcsapattal segít.