Orbánék még 2014-ben bebetonozták a tanárok és az óvónők fizetését. Most a választások közeledtével egyszeri béremeléssel szúrnák ki a szemüket és vennék meg szavazataikat. Ráadásul erről sem mondanak szinte semmit.
A Demokratikus Koalíció frakcióvezető-helyettese parlamenti felszólalásában hozta szóba a témát. Mivel maga is pedagógusként kezdte pályáját, így különösen fontos számára a kérdés.
Hogyan emelik a pedagógusok bérét?
Arató Gergely kiemelte: helyes a pedagógusok bérét megemelni, kérdés, mennyivel emelik, és csak egyszeri emelés lesz-e.
A Fidesz részéről Rétvári Bence csak "elmúltnyolcévezéssel" tudott reagálni. Tette mindezt azután, hogy közel 12 éve a Fidesz van uralmon. Az a kormány, amelyik a tanárok nyakába ültette a KLIK-et, portfólióírásra kényszerítette őket, megnövelte a kötelező óraszámukat, lecsökkentette a tankötelezettséget 16 évre, és a pedagógusoknál jobban fizetett iskolaőrökkel vágat rendet a gyerekek között.
(MTI nyomán)
Arató Gergely: az egyetemeket a kormányváltás után vissza fogjuk adni a hallgatóknak és az oktatóknak
A Fidesz-kormány rájött, hogy igencsak esélyes, hogy meg fognak bukni 2022-ben, ezért az állami vagyon és az állami jogosultságok kiszervezésével elkezdtek egy háttérhatalmat építeni. Ennek esett áldozatul majdnem minden magyar egyetem is.
Arató Gergely: jövőre, a kormányváltás után már könnyebb lesz a tanévkezdés
A tanévkezdés nem csak a gyerekeknek, de a szülőknek is sok izgalommal jár. Nem feltétlenül pozitív értelemben, hiszen a szegény vagy közepes jövedelmű családokban sokszor nehéz előteremteni a tanszerekre, ruhákra szükséges pénzt.
Arató Gergely: a nyugdíjasok kétharmada vesztese az Orbán-kormány 11 évének
Iszonyatos a drágulás: 5,1% az infláció Magyarországon, ami Európai Uniós rekord, és az uniós átlag kétszerese. Az áremelés leginkább a nyugdíjasokat sújtja - ezért volna szükség a DK által javasolt megoldásra!