Az egészségügy, az oktatás és a szociális ellátórendszer a jóléti állam három legfontosabb alappillére. Éppen ezért szomorú látni, hogy ezen a három területen vannak a legsúlyosabb problémák ma Magyarországon.
Az MSZP szerint átfogó, mindenre kiterjedő egészségügyi reformra van szükség - áll az ellenzáki párt közleménéyben.
Dr. Szelényi Zoltán, az MSZP egészségügyi kabinetének vezetője szerint egy ilyen reform megtervezése és véghezvitele hosszú folyamat, nem lehet egy-két nap alatt véghezvinni még a világ legfejlettebb országában sem, hanem kormányzati ciklusokon keresztül kitartóan és következetesen kell ragaszkodni a folyamat megvalósításához. Mindezt belátva különösen fájó az utóbbi 13 év, amelyet elvesztegetett évtizednek is nevezhetünk az egészségügy szempontjából. Hiszen a 2010 óta egymást követő Orbán-kormányok időszaka alatt nem történtek olyan intézkedések, amelyek érdemben javították volna a magyar egészségügy helyzetét.
A 2010-es évek elején még úgy tűnt, hogy a Fidesz átfogó reformjavaslattal áll majd elő, az egészségügyi rendszer átalakításának tekintetében. Azonban – ha kezdetben még volt is ilyen szándék – ez a folyamat elakadt.
A magyar egészségügy erősen "kórházcentrikus", a kórházak sok olyan feladatot is ellátnak, amit a szociális ágazatnak kellene.
Alapjaiban kell megreformálni az egészségügyet, erős és stabil alapellátásra van szükség, amelyet egy megfelelő otthonápolási- és egy biztos alapokon nyugvó szociális ellátórendszer egészít ki.
- jelentette ki Dr. Szelényi Zoltán.
Tragikus rákhalálozási adatok: miénk az uniós elsőség
A DK meghívta az egészségügyi államtitkárt a Népjóléti Bizottság ülésére, hogy magyarázatot adjon arra, hogy a kormány miért csak az EU-átlag mindössze 69%-át költi a daganatos betegekre.
Végtelenül felelőtlen, hogy az Orbán-kormány hagyja elszállni a kórházak adósságát
Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint két hónap alatt 26 milliárd forintos kifizetetlen számlát halmoztak fel az intézmények a beszállítók felé, akik (legnagyobb részük hazai kisvállalat) ismét futhatnak a pénzük után.
Az MSZP azt javasolja az orvosoknak, hogy a kötelező kamarai tagság eltörlése ellenére is maradjanak a MOK tagjai
A kötelező orvosi kamarai tagság eltörlésével a kormány kinyilvánította, hogy politikai ellenfélként kezel egy szakmai szervezetet, a Magyar Orvosi Kamarát - jelentette ki az MSZP egészségügyi kabinetének vezetője.