Az, hogy a következő önkormányzati választásokig nem lehet időközi választást tartani, és hogy a tízezernél több lakosú településeken az egyéni körzetek legalább kétharmadában kell jelöltet állítaniuk a jelölőszervezetnek, pártoknak a listaállításhoz, több ponton is sértik az alaptörvényt.
Összegyűlt az 50 képviselői aláírás, így a Párbeszéd-Zöldek az Alkotmánybírósághoz fordul a választási eljárásról szóló törvény, illetve önkormányzati törvény Fidesz által elfogadott módosítása miatt - jelentette be Szabó Tímea, a párt frakcióvezetője vasárnapi online sajtótájékoztatóján.
A Párbeszéd-Zöldek meggyőződése, hogy ezek a módosítások több ponton is sértik az alaptörvényt, ezért az ellenzéki pártokkal közösen az Alkotmánybírósághoz fordulnak. Már most 10 fölött van azoknak a településeknek a száma, ahol nem lehetett választást tartani a Fidesz kezdeményezte korlátozás miatt, ez a szám nőni fog, és csorbul a választók joga.
Mindent megteszünk a választás tisztaságáért, és azért, hogy meggyőzzük a választópolgárokat arról, lehet egy jobb országban élni.
- jelentette ki Szabó Tímea, aki úgy fogalmazott:
Olyan országot szeretnénk, ahol a szolidaritás, a béke, és az egymás segítése dominál.
A káoszkormány megint csavar egyet a választási törvényen, hogy még nehezebb legyen összefogni ellene
Választás elé állítják az önkormányzati választáson az ellenzéki pártokat: vagy mindenhol közös jelölt, vagy kompenzációs lista. Ráadásul gyakorlatilag eltörlik az időközi választás intézményét.
Miért lesz egyszerre az önkormányzati és az európai parlamenti választás?
A két választás két különböző taktikát kíván az ellenzéktől, ami csapdahelyzet. Pont ezért kavarta így a kártyákat a Fidesz.
Mutatjuk, mikor lesz az EP- és önkormányzati választás
Jövőre június 6. és 9. között kell megtartani az európai parlamenti választásokat.