Az, hogy pont a vámpírkormány korrupció-bajnokai, Varga, Rogán és Pintér felelős egy független korrupció-ellenes szervezet létrehozásáért, mindenképp vicc kategóra.
Az EU nyomására új korrupció-ellenes hatóságot hoznak létre Orbánék - szúrta ki a Magyar Közlönyben a 444. Ennek érdekében a kormány szeptember 30-ig javaslatot tesz az országgyűlésnak a hatóság – 2022. november 21. napja előtti – létrehozásához és működéséhez szükséges, a hatóság függetlenségét garantáló törvény elfogadására.
Az új korrupcióellenes hatóság létrehozásáról szóló tervezetet Varga Juditnak, Pintér Sándornak, Rogán Antalnak, Gulyás Gergelynek, Varga Mihálynak és Navracsics Tibornak kell előkészíteniük „az Európai Bizottsággal, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezettel (OECD) és más hazai és nemzetközi szervezetekkel konzultálva, a nemzetközi standardoknak megfelelően és a jó gyakorlatokat felhasználva”.
Az, hogy pont a vámpírkormány korrupció-bajnokai, Varga, Rogán és Pintér felelős egy független korrupció-ellenes szervezet létrehozásáért, mindenképp vicc kategóra.
A legtöbb azonnali ellenzéki reakció az volt, hogy minek egy újabb, csak papíron független gittegylet. Ha valóban a korrupció-ellenes harc a cél, be kell lépni az Európai Ügyészségbe, és kész. Ezt vallja a Momentum uniós képviselője, Cseh Katalin is.
A napnál világosabb, hogy a kormány hatalmas hitelességi deficittel küzd Brüsszelben. Egyszerűen fogalmazva: ezen a ponton már nehezen hisznek el nekik bármit. Csak az elmúlt hónapokban, a választások után voltak hajlandók hangnemet váltani, és egyáltalán tárgyalóasztalhoz ülni ‒ addig csak sértegetésekre, arrogáns üzengetésre és trollkodásra futotta. Mivel ekkora a hitelességi deficit, egyszerűen érthetetlen, hogy a kormány miért nem az Európai Ügyészséghez csatlakozik egy új korrupcióellenes hatóság létrehozása helyett.
- írja bejegyzésében a momentumos politikus, aki szerint a beígért, de még létre sem hozott új hatóság önmagában nem jelent semmit. A részleteket sem ismerjük: pontosan milyen jogkörei lesznek? És főleg: mi garantálja a függetlenségét és számonkérhetőségét?
Az előterjesztőinek névsora semmiképp.
Az Orbán-kormány több mint egy éve képtelen megegyezni az Európai Bizottsággal, ezért összesen nagyjából 20 milliárd forint uniós forráshoz nem jut hozzá Magyarország. Minden másik tagállam megállapodott már. Spanyolország például tavaly júliusban kapott zöld utat Brüsszeltől, decemberben már meg is érkeztek hozzájuk a Helyreállítási Alap forrásai. Ami hozzánk megérkezett, az a brutális drágulás, az elszálló forint-árfolyam és a rezsiemelés ‒ a válságot pedig érdemben fékezhette volna, ha van megállapodás.
- állítja Cseh, aki a pártja, és a saját feladatát abban látja, hogy közvetlen forrásokat érjen el a magyar önkormányzatoknak, tisztességes vállalkozóknak, civil szervezeteknek:
Ha a kormány továbbra is képtelen hazahozni az uniós pénzeket, ki kell nyitni a kaput azoknak az önkormányzatoknak, akik a legnehezebb feladatot fogják viselni a szociális válságban.
Pénztáros Lőrinc már a visszatartott uniós pénzekből is kapott sokmilliárdos támogatást
A visszatartott uniós alap csaknem negyedét már előre kiosztották Orbánék a mi pénzünkből. Jutott belőle választási osztogatásra is.
Orbánék azért nem csatlakoztak az Európai Ügyészséghez, hogy nyugodtan lophassanak
Magyarországról érkezett a legtöbb magánszemélyektől származó bejelentés EU-s pénzekkel való visszaélésekről. Az állampárt úgy védi a Fidesz politikai bűnszervezetét, hogy nem csatlakoznak a korrupció ellen küzdő uniós intézményhez.
Fideszes korrupció: EU-s pénzekért felelős kormánytisztviselőt csuktak le
1 milliárd forint értéket is megközelítő vissza nem térítendő támogatásokat segítettek átcsúszni az elbírálási folyamatokban a kormány emberei. Magyarország nyakig ül a korrupciós ügyekben, Orbánéknak lesz bőven magyarázkodni valója az EU-nak!