Ötven országgyűlési képviselői aláírás kell ahhoz, hogy az Alkotmánybírósághoz lehessen fordulni egy beadvánnyal, ezért az MSZP, eleget téve a szakszervezetek kérésének, arra kéri az ellenzéki frakciókat, hogy a képviselők aláírásukkal támogassák a beadványt.
A pedagógus szakszervezetek, a PSZ és a PDSZ a jogvédő szervezetekhez a TASZ-hoz és a Magyar Helsinki Bizottsághoz fordultak annak érdekében, hogy egy, az Alkotmánybírósághoz benyújtható, normakontrollra irányuló beadvány tervezetét készítsék el. A kormány ugyanis egy rendelettel - 4/2023 (I.12) - lehetővé tette, hogy a polgári engedetlenségben résztvevő pedagógusokat könnyen elbocsájthassák, sőt egy tanár mostantól az egész tanévben bármikor kirúgható lesz a kormány tervei szerint.
Ötven országgyűlési képviselői aláírás kell ahhoz, hogy az Alkotmánybírósághoz lehessen fordulni egy beadvánnyal, ezért az MSZP, eleget téve a szakszervezetek kérésének, arra kéri az ellenzéki frakciókat, hogy a képviselők aláírásukkal támogassák a beadványt.
Az MSZP egyúttal a pedagógus státusztörvény-tervezet visszavonását is követeli.
A pedagógus státusztörvény nem más, mint egy bosszútörvény, egy pedagógus rabszolgatörvény, amely nem szolgálja sem a tanárok, sem a diákok érdekét.
A tervezet a pedagógushiányt röghöz kötéssel, munkaóra emeléssel, és átvezényelhetőséggel oldaná meg, továbbá a pedagógusok szakmai szabadságuktól teljesen megfosztva a jövőben már a pedagógiai programról, az éves munkatervükről, de a nevelés nélküli munkanapjaikról sem dönthetnének. A pedagógusok munkája technikai eszközökkel megfigyelhető lenne, használati eszközeikbe belenézhetnének. A közalkalmazotti státuszt elvennék a tanároktól, és egy új foglalkoztatotti kategóriába sorolnák őket.
Félő, hogy így még nagyobb arányban fogják otthagyni a pedagógus pályát, sőt még kevesebben fogják választani a pedagógus szakmát azért, hogy a pályán is maradjanak. Igazán aggasztó az is, hogy az EU a státusztörvény miatt nem folyósíthatja azt a pénzt, melyet a pedagógusok béremelésére szánna a kormány. Hiszen a státusztörvény generálisan szembemegy az EU-val kötött megállapodás minden elemével.
Hétfőn egyébként újra tanársztrájk lesz, majd utána az utcára vonulnak a státusztörvény miatt felháborodott tanárok és diákok
Tanársztrájkkal indulhat április utolsó hete az iskolákban
Az új státusztörvény a közalkalmazotti státusz megszüntetése mellett több más hátrányos intézkedést is tartalmaz - a nevelés oktatással lekötött heti munkaidő maximum 32 óráról akár 48 órára emelése, elrendelhető lesz a vasárnapi munkavégzés, korlátozzák a pedagógusok szólásszabadságát (munkaidőn kívül sem lesz szabad a közoktatásról negatívan nyilatkozni) -, valamint a törvényes, a külvilág számára is érzékelhető sztrájk lehetőségeit is tovább szűkíti.
A hétfői tanársztrájk után az utcára vonulnak a státusztörvény miatt felháborodott tanárok és diákok
A Kálvin térről vonulnak a Belügyminisztérium épületéhez, így tiltakoznak a kicsinyes bosszú, és az azt szolgáló kormányzati elnyomó intézkedések ellen.
Ezt hogy képzelik? Pintérék még a tanárok privát laptopjait is meg akarják figyelni
Lassan már nálunk is totális megfigyelőállam lesz, mint Kínában. Barkóczi Balázs szerint az intézkedés megteremti a terror és a félelem levegőjét az iskolákban, és ez elfogadhatatlan.