Tóth Bertalan értékelése szerint Orbán nagyon erőteljes iparosítási fordulatot hajt végre, amely nem vesz figyelembe sem környezetvédelmi, sem fenntarthatósági, sem gazdasági szempontokat.
Az MSZP azt javasolja, hogy a települések határától számított 12 kilométeren belül csak akkor lehessen akkumulátorgyárat építeni vagy bővíteni, ha azt népszavazáson jóváhagyták a helyiek - közölte az ellenzéki párt frakcióvezetője szerdán Budapesten egy háttérbeszélgetésen.
Tóth Bertalan további feltételként említette, hogy a beruházó és az üzemeltető maradéktalanul tartsa be a legszigorúbb munkaügyi és környezetvédelmi előírásokat.
Hozzátette: azt is javasolják, hogy 25 aranykoronánál magasabb minőségű mezőgazdasági földterületet ne érinthessen a beruházás.
Az ellenzéki politikus elmondta, országgyűlési határozati javaslatuk kidolgozásakor a szélerőművekre vonatkozó szabályozást vették alapul, miszerint a település határától számított 12 kilométeren belül nem lehet ilyen erőművet építeni.
Ha a szélerőműveknél fontos a település érdeke, legyen fontos az akkumulátorgyáraknál is!
- hangoztatta.
Tóth Bertalan értékelése szerint Orbán Viktor miniszterelnök nagyon erőteljes iparosítási fordulatot hajt végre, amely nem vesz figyelembe sem környezetvédelmi, sem fenntarthatósági, sem gazdasági szempontokat.
Komjáthi Imre, az MSZP társelnöke a Győrbe tervezett akkumulátorgyár ellen kezdeményezett népszavazással kapcsolatban segítséget ígért a civileknek az aláírásgyűjtésben, ha az Alkotmánybíróság jóváhagyja a kérdés hitelesítését. A társelnök ugyanakkor a népszavazást a győriek ügyének nevezte, amelyhez az MSZP csak segítséget akar nyújtani a helyieknek, hogy elmondhassák a véleményüket. Közölte, 30 ezer aláírás 30 nap alatt nem lehetetlen, de kemény feladat.
(MTI)
A fideszes városvezetés mindent megtesz a győriek elhallgattatásáért
A győriek sem akarnak akkumulátorgyárat, de a fideszes városvezetést itt sem érdekli a helyiek véleménye.
Stop akkumulátorgyárak: az Európai Bizottsághoz fordul a Párbeszéd – ZÖLDEK
Bár már a CATL már épülő akkumulátorgyára ellen is hevesen tiltakoznak a debreceniek, a kormány "meghosszabítjuk Bicskéig" alapelvének megfelelően most kapnak egy másodikat is a nyakukba. Jávor Benedek szerint ez a beruházás nem csupán ellentétes a magyar érdekekkel, hanem uniós jogot, a Víz Keretirányelvet is sérti.
A Momentum a törvényszéken támadta meg az akkugyárról szóló népszavazást elutasító döntést
A párt szerint abszurd, hogy a debreceni HVB elutasította az általuk javasolt népszavazási kérdést, miután rájöttek, hogy a Momentum komolyan gondolja, hogy meg fogja csinálni az aláírásgyűjtést, és népszavazást kell tartani a vízmérgező CATL gyárról.