A sürgősséggel nyélbe ütött üzlet előtt nem is mérlegelte a csongrádi kisváros fideszes vezetésű testülete, hogy ki a beruházó, mit fog csinálni, és tevékenysége jelent-e majd környezeti terhelést.
Miközben szerte az országban forrnak az indulatok a kormány nyomására lassan mindenhol felbukkanó, környezetszennyező akkumulátorgyárak miatt, Kisteleken érdekes körülmények között került sor egy terület eladására ilyen célra. Ugyanis nemcsak a lakosság, de még a képviselők sem tudhatták meg az 500 milliárdos projekt beruházójának nevét és a terv részleteit – írta meg a 24.hu.
A lap szerint a sürgősséggel nyélbe ütött üzlet előtt nem is mérlegelték, hogy ki a beruházó, mit fog csinálni, és tevékenysége jelent-e majd környezeti terhelést a szóban forgó területtől 1,5–2 kilométerre fekvő településnek, a polgármester csak annyit árult el a képviselőknek, hogy egy miskolci vállalkozással, az Európa-Center-Miskolc Kft.-vel tárgyalt a 12 hektáros terület értékesítéséről, mely egy „kínai-koreai befektető” számára keres megfelelő helyet.
A testület arra hatalmazta fel a polgármestert, hogy 1500 forintos négyzetméteráron kössön megállapodást a céggel.
A fideszes polgármester, Nagy Sándor a lap kérdésére csak azt mondta el, hogy az emlegetett kínai-koreai cég a Mercedes és BMW beszállítója, a két német autógyártó számára készít akkumulátor-részegységeket.
Az egyetlen képviselő, aki az eladás ellen szavazott, Mészáros Gábor, aki a legutóbbi önkormányzati választáson Nagy ellenfele volt, egyetlen szavazat döntött köztük. Mészáros február 12-én a Facebookon kommentálta a képviselőtestület döntését:
Nem hiszem, hogy komoly szándék esetében, amikor már az elején, a földterületek megvásárlásával százmilliókat akarnak befektetni, ne legyen kidolgozott projekt-terv. Ezért nem értem, hogy miért nem biztosították, és kérésünk ellenére azóta sem kaptuk meg a szükséges anyagokat.
Az önkormányzat a polgármester közvetítésével összehozott előszerződést az Európa-Center-Miskolc Kft.-vel (ECM) kötheti meg, mely Nagy Sándor szerint külföldre is kiajánlja majd a területet befektetők számára.
Döntött a főváros: a lakosság egyetértése nélkül nem épülhet akkumulátorgyár Budapesten
A fideszesek persze nem szavazták meg.
Bírósághoz fordul a Momentum, mert megakadályozná a Fidesz a debreceni akkugyáras népszavazást
Miután rájöttek, hogy a Momentum meg fogja csinálni az aláírásgyűjtést és népszavazást kell tartani a vízzabáló gyárról, elutasították ugyanazt a kérdést, amit korábban már átengedtek egyszer.
Gyáván megfutamodott a Fidesz, nem mert vitázni az akkumulátorgyárakról, mert tudta, hogy alulmaradt volna
A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az Országgyűlés ellenzék által kezdeményezett hétfői rendkívüli ülése, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. A mintegy háromnegyed órás ülésen a kormány képviselői sem vettek részt.